Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Taizemes varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ieceļošanas prasības:

  • Pirms ieceļošanas Taizemē visiem ieceļotājiem, kas izmanto gaisa satiksmi, jāreģistrējas ceļojumam un jāsaņem atļauja ieceļot QR koda veidā. Reģistrēties Thailand Pass
  •  Covid-19 vakcinācijas sertifikāts.

Ja kopš vakcinācijas pabeigšanas ir pagājušas pilnas 14 dienas, personas ir atbrīvotas no Covid-19 testa gan pirms, gan pēc ieceļošanas Taizemē. Personas, kas pārslimojušas Covid-19 un saņēmušas vismaz 1 balstvakcīnu, uzskatāmas par vakcinētām.

Nevakcinētām vai vakcināciju nepabeigušām personām jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma.

Bērni, jaunāki par 5 gadiem, atbrīvoti no visām prasībām. Bērni, no 5 līdz 17 gadiem, var ieceļot Taizemē saskaņā ar to pašu shēmu, ko izmanto viņu vecāki.

  • Veselības apdrošināšanas polise ar izmaksu segumu vismaz 10 000 USD, kurai jābūt noformētai uz visu ceļojuma laiku, kā arī papildus 10 dienām un jāietver arī izmaksas Covid-19 saslimšanas gadījumā.

Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, vai reiss tiek nodrošināts. Personām, kas šķērso Taizemi tranzītā nav jāreģistrējas Thailand Pass, tomēr jābūt noformētai veselības apdrošināšanas polisei kā visiem ieceļotājiem.

Vairāk informācija par ieceļošanas nosacījumiem atrodama Latvijā akreditētās Taizemes vēstniecības Zviedrijā mājas lapā.

Atkarībā no epidemioloģiskās situācijas ierobežojošie pasākumi, tostarp pārvietošanās ierobežojumi valsts iekšienē, restorānu un viesnīcu darbība, var tikt pielāgoti aktuālajai situācijai, tādēļ ir būtiski sekot Taizemes vietējo pašvaldību ieteikumiem.

Taizemes oficiālajā tūrisma tīmekļa vietnē iespējams sekot ierobežojumiem valsts iekšienē: https://www.tatnews.org/

Taizemes Ārlietu ministrijas mājas lapa https://www.mfa.go.th/en

Taizemes Veselības ministrijas mājas lapa https://www.moph.go.th.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Valstī pastāv augsti terorisma draudi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus regulāri sekot līdzi informācijai par politiskās un drošības situācijas attīstību valstī, kā arī pārliecināties par uzturēšanās vietas drošību. Aicinām ceļotājus izvairīties no cilvēku pulcēšanās vietām, būt īpaši uzmanīgiem un vērīgiem, uzturoties sabiedriskās vietās, un sekot līdzi vietējo varasiestāžu norādījumiem.

Ņemot vērā nestabilo drošības situāciju valstī, Ārlietu ministrija neiesaka doties uz Taizemes Karalistes un Kambodžas pierobežu, kā arī uz šādām provincēm Taizemes un Malaizijas pierobežā: Patānī (Pattani), Jalā (Yala), Narāthivāta (Narathiwat) un Sonkhla (Songkhla).

Taizemē bieži notiek ceļu satiksmes negadījumi, kuros bojā iet cilvēki. Ārlietu ministrija neiesaka ceļotājiem vadīt automašīnu vai motociklu. Ja tomēr pretēji ieteikumam plānojat to darīt, saskaņā ar Taizemes normatīvajiem aktiem ir jābūt atbilstošai apdrošināšanai un transportlīdzekļa vadītāja apliecības kategorijai. Ja tādas nav, taču ceļotājs iekļūst ceļu satiksmes negadījumā, ceļojumu apdrošināšana var atteikties segt ārstniecības un citus ar negadījumu saistītos izdevumus.

Taizeme atrodas seismiski aktīvā zonā – ir iespējamas zemestrīces un cunami. Lietus sezona valstī ilgst no jūnija līdz oktobrim. Detalizēta informācija par laikapstākļiem un to izmaiņām ir pieejama Taizemes Meteoroloģiskā departamenta mājaslapā: https://www.tmd.go.th/en/

Vietējie likumi un paražas

Karaļa un karaliskās ģimenes kritika tiek uzskatīta par krimināli sodāmu, par ko draud līdz pat 15 gadiem ieslodzījumā.

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi, arī nāvessods.

Smēķēšanas aizliegums ir spēkā ceļotāju iecienītajās Taizemes pludmalēs: Ko Samui (Koh Samui), Pataija (Pattaya) un Puketā (Phuket), kā arī Pračuapkhīrīkhanas (Prachuap Khiri Khan), Čonburi (Chon Buri) un Sonkhla (Songkhla) provincēs.

Taizemē ir aizliegts ievest un lietot elektroniskās cigaretes. Par šādu pārkāpumu ceļotājus var bargi sodīt, tostarp līdz pat 10 gadu ilgu cietumsodu. Elektronisko cigarešu piegāde un pārdošana var tikt sodīta ar piecu gadu ilgu cietumsodu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

No 2019. gada 14. aprīļa Latvijas pilsoņiem ieceļošanai Taizemes Karalistē līdz 30 dienām vīza nav nepieciešama, ja ieceļošanas mērķis valstī ir tūrisms. Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Taizemē ir jānoformē vīza Latvijai akreditētājā Taizemes vēstniecībā Stokholmā, Zviedrijā (informācija pieejama angļu valodā).

Taizemes kompetentas iestādes atgādina, ka ar tūrista vīzu strādāt ir aizliegts. Lai Taizemē strādātu, pirms ieceļošanas valstī ir jāsaņem nodarbinātām personām paredzēta vīza.

Personām, kuras ir pārkāpušas vīzu režīmu un valstī uzturas bez derīgas vīzas, tiks liegta atkārtota ieceļošana valstī. Atkarībā no laika perioda, kas Taizemē pavadīts bez derīgas vīzas, ceļotājiem var tikt liegta ieceļošana valstī uz laiku no viena līdz pat 10 gadiem.

Uzturoties Taizemē, ceļotājiem vienmēr līdzi ir jābūt pasei, kuru var pieprasīt uzrādīt jebkurā laikā.

Detalizēta informācija par uzturēšanās nosacījumiem Taizemē ir pieejama Taizemes Imigrācijas dienesta pārvaldes mājaslapā.

Veselība

Taizemē ir novērota Zika vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Taizemē ir novērota Denges drudža izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Denges drudža skartās valstis.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulātu Bangkokā pa tālruni +66 2 237 35 85, +66 2 237 35 89, elektroniski: crestinfo2000@yahoo.com vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.