Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

2023.gada 17.februārī notikušo protestu un uzbrukuma Surinamas Nacionālajai Asamblejai dēļ Paramaribo apkārtnē ieviesta komandantstunda no 18:00 vakarā līdz 6:00 no rīta. 

Drošības situācija

Paramaribo un apkārtējos rajonos notiek zādzības, bruņotas laupīšanas un vardarbīgi noziegumi.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.). Neapmeklējiet nomaļas un maz apgaismotas pilsētas ielas diennakts tumšajā laikā.

Izmantojiet tikai oficiālu uzņēmumu taksometrus un rezervējiet tos ar viesnīcas starpniecību. Neizsauciet taksometrus no ceļmalas.

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīzas ieceļošanai Surinamā nav nepieciešamas, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas un ceļojuma mērķis ir īslaicīga privāta vizīte vai tūrisms.  Katram ieceļotājam mājaslapā https://suriname.vfsevisa.com jāreģistrējas ieceļošanai un jāsamaksā vienreizēja ieceļošanas maksa 25,-EUR apmērā.

Pasei ieceļošanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus.

Ja 90 dienu laikā Surinamā plānots ieceļot vairākkārt, ieceļošanas maksa jāmaksā atkārtoti pirms katras ieceļošanas reizes.

Detalizēta informācija par ieceļošanu valstī pieejama, sazinoties ar Surinamas vēstniecību Beļģijā.

Veselība

Surinamā var ieceļot pilnībā vakcinēti ceļotāji, uzrādot pabeigtas vakcinācijas sertifikātu, negatīvu Covid-19 PCR testu, veiktu ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma, vai ne agrāk kā 24 stundas pirms lidojuma, medicīnas iestādē veiktu Covid-19 antigēna testu. Bērni, jaunāki par 12 gadiem, no testa prasības ir atbrīvoti. Ieceļošana Surinamā iespējama arī ar Covid-19 pārslimošanas sertifikātu, tā derīguma termiņš noteikts 6 mēneši. 

Reģionā pieaug Zikas vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zikas vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zikas vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Bez A hepatīta, stingumkrampjiem un vēdertīfa, Surinamā pastāv risks inficēties ar Denges drudzi, šistosomatozi, dzelteno drudzi un malāriju.

Medicīniskā palīdzība Surinamā ir ļoti ierobežota. Pārliecinieties, ka jums ir atbilstoša ceļojumu apdrošināšana un pieejami finanšu līdzekļi, lai segtu jebkādas ārstniecības izmaksas ārzemēs un repatriācijas izdevumus. Neatliekamās medicīniskās palīdzības tālrunis Surinamā – 115.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Tā kā Surinamā nav Latvijas pārstāvniecības konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrāVienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.