Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

No 2023.gada 9.maija Kenijas valdība ieceļošanai Kenijā vairs neprasa pierādīt ne COVID-19 vakcināciju, ne negatīvu COVID-19 PCR testu. Pilnīga informācija par Kenijas valdības ieceļošanas prasībām saistībā ar koronavīrusu atrodama Kenijas Civilās aviācijas iestādes tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Ņemot vērā nestabilo drošības situāciju Āfrikas reģionā un globālā terorisma draudus pasaulē, iesakām ievērot piesardzību atrodoties vietās, kurās pulcējas liels cilvēku skaits, tostarp ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā. Valstī pastāv augsts terorisma draudu līmenis. 

Iesakām neapmeklēt pierobežas reģionus 60 km attālumā no Somālijas, Garisas (Garissa) reģionu, Īstlijas (Eastleigh) rajonu Nairobi, Lamu (Lamu) reģionu, Tanas upes reģionu (Tana River) un Tanas upi, kā arī teritorijas, kuras atrodas 15 km attālumā no Tanas ietekas Indijas okeānā, izņemot Vatamu (Watamu) pilsētu. Valstī pastāv bruņotu uzbrukumu un cilvēku nolaupīšanas risks, tādēļ aicinām ceļotājus ievērot sevišķu piesardzību. Atgādinām, ka Adenas līcī un Indijas okeānā pastāv jūras pirātu uzbrukumu draudi.

Vietējie likumi un paražas

2017. gada 28. augustā Kenijā stājās spēkā likums par plastikāta maisiņu ražošanas, tirgošanas un lietošanas aizliegumu. Par plastikāta maisiņu lietošanu, tirgošanu un ražošanu var tikt piespriests naudas sods līdz 38 000 USD vai cietumsods līdz četriem gadiem. Aicinām ceļotājus pārliecināties, ka, ierodoties Kenijā, bagāžā nav plastikāta maisiņu. Pretējā gadījumā plastikāta maisiņi tiks konfiscēti. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi ieceļošanas vīzu var saņemt tiešsaistes režīmā - www.evisa.go.ke. Tāpat vīzu var pieprasīt Kenijas vēstniecībā Maskavā. Latvijas nepilsoņiem par vīzu saņemšanas iespējām interesēties Kenijas vēstniecībā Maskavā. Ceļojot uz Keniju, pasei jābūt derīgai vēl vismaz sešus mēnešus pēc ceļojuma beigām, kā arī dokumentā jābūt vismaz divām tukšām lapām vīzas ielīmei.

Veselība

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus, dodoties uz Keniju, laikus vērsties Latvijas Infektoloģijas centrā, lai saņemtu informāciju par vajadzīgajām vakcīnām, kā arī ievērot higiēnas prasības ceļojuma laikā un sekot savai veselībai arī pēc atgriešanās no ceļojuma.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.