❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Ņemot vērā pastāvošos reģionālos un valsts drošības draudus 21.04.2022. Moldovas Republikas parlaments pieņēmis lēmumu Nr.105/2022 par ārkārtas stāvokļa pagarināšanu visā valsts teritorijā uz 60 dienām sākot ar 2022. gada 25.aprīli.

Ņemot vērā Krievijas militāro uzbrukumu Ukrainai un Krievijas bruņoto spēku karadarbību netālu no Moldovas robežas, kas rada šobrīd neprognozējamu drošības situācijas attīstību tuvākajā nākotnē, stingri aicinām neceļot uz Piedņestras reģionu un tajā esošos Latvijas valstspiederīgos pamest Piedņestras reģionu.

Tāpat lūdzam ņemt vērā, Latvijai ir ierobežotas iespējas sniegt konsulāro palīdzību Latvijas valstspiederīgajiem Piedņestras reģionā.

COVID-19 ierobežojumi

Moldovas Republikā var ieceļojot bez epidemioloģiskiem ierobežojumiem.

Sekot līdzi Nacionālās ārkārtas komisijas sabiedrības veselības jomā  lēmumiem iespējams šeit.

Informācija par  pasažieru avioreisiem pieejama Moldovas Republikas Civilās aviācijas pārvaldes mājas lapā un Kišiņevas starptautiskās lidostas mājas lapā

Valstī noteikti šādi pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojošie pasākumi:

  • Publiskās vietās – iekštelpās rekomendēts lietot mutes -deguna aizsegu, kā arī ārtelpās, ja nav iespējams ievērot vismaz 1 metra fizisko distanci, rekomendēts lietot mutes -deguna aizsegu.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Ārlietu ministrija aicina nepameklēt Moldovas Republiku Covid-19 pandēmijas laikā. Valstī esošos valstspiederīgos aicinām sekot līdzi aktuālākajai informācijai Moldovas veselības, nodarbinātības un sociālās aizsardzības ministrijas un Moldovas valsts robežsardzes mājas lapās un iestāžu sociālā tīkla facebook lapās.

Valstī esošie ārvalstu pilsoņi medicīnisko palīdzību var pieteikt, zvanot uz 112. Saziņas iespēja tiek nodrošināta arī angļu un krievu valodās. Papildu jautājumu gadījumā izveidota “ZAĻĀ LĪNIJA” uzziņai pa tālruni 0 80012300.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var uzturēties Moldovā bez vīzas uz laiku līdz 90 dienām sešu mēnešu laikā no ieceļošanas brīža.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Moldovā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Moldovas vēstniecību Latvijā (tālrunis +371 673 591 63; e-pasts: riga@mfa.gov.md ).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Moldovas Republikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.