❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatīšanos, Moldovas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai.

 Personām, ieceļojot Moldovas Republikā, ir pienākums uzrādīt vienu no šādiem dokumentiem:

 • sertifikātu par vakcināciju pret Covid-19  vīrusu, kas tiks atzīts par derīgu, ja ir pagājušas vismaz 14 dienas kopš pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas;
 • negatīvu Covid-19 PCR testu, veiktu ne agrāk, kā 72 stundas vai  negatīvu Covid-19 ātro antigēnu testu, veiktu ne agrāk, kā 48 stundas pirms iekāpšanas sabiedriskā  pārvadātāja transportā vai arī pirms Moldovas Republikas robežas šķērsošanas, ja pārvietojas ar privātu transporta līdzekli (rumāņu, angļu, franču, vācu, itāļu vai krievu valodā).
 • Medicīniska slēdziena, kas apstiprina Covid-19 pārslimošanu ne ātrāk kā pēc 15 dienām un ne ilgāk kā 180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa, vai dokumenta, kas apliecina antivielu klātbūtni pret Covid- (rumāņu, angļu, franču, vācu, itāļu vai krievu valodā). Minētais dokuments derīgs  90 dienas no izmeklējuma veikšanas.  

Gadījumā, ja persona, ieceļojot Moldovas Republikā,  nespēj uzrādīt nevienu no minētiem dokumentiem, viņai ir pienākums aizpildīt noteikta parauga veidlapu - epidemioloģisko karti, kā arī ir pienākums ievērot pašizolācijas režīmu 14 dienas. Persona drīkst nodod Covid-19 PCR testu pašizolācijas 7. dienā un, ja rezultāts ir negatīvs, pašizolāciju drīkst pārtraukt.

No minētās prasības atbrīvotas šādas personas, ja viņām nav novērojamas elpceļu infekcijas klīniskās pazīmes:

 • bērni, vecumā līdz 12 gadiem;
 • studējošie līdz 18 gadu vecumam, kas ierodas Moldovas Republikā vai izbrauc no tās ar nolūku studēt/kārtot iestājpārbaudījumus Moldovas Republikas izglītības iestādēs vai ārzemēs, kā arī ar mērķi piedalīties mācību olimpiādēs, uzrādot ieceļošanas mērķi aptirpinošos dokumentus, kā arī viņus pavadošās personas;
 • kravu un pasažieru transportlīdzekļu vadītāji un apkopes personāls līdz 2021.gada 30.septmebrim;
 • personas, kuras ieceļo ar veselības stāvokli saistītu iemeslu dēļ vai humānu apsvērumu dēļ, ieskaitot pavadošo personu, ja tas nepieciešams (uzrādot apstiprinošus dokumentus);
 • Moldovas Republikā akreditēto diplomātisko un dienesta pasu turētāji, viņu ģimenes locekļi un personāls;
 • personas, kas šķērso robežu tranzīta nolūkos – ne ilgāk kā 24 stundas (tranzīta ceļu nosaka Robežsardzes policija);
 • personas, kuras ierodas pēc tiesībsargājošo iestāžu aicinājuma un viņu pilnvarotie pārstāvji (uzrādot apstiprinošus dokumentus).

Sekot līdzi Nacionālās ārkārtas komisijas sabiedrības veselības jomā  lēmumiem iespējams šeit.

Pasažieru aviosatiksme no/uz Moldovu ir atļauta. Informācija par organizētajiem pasažieru avioreisiem pieejama Moldovas Republikas Civilās aviācijas pārvaldes mājas lapā un Kišiņevas starptautiskās lidostas mājas lapā.

Valstī noteikti šādi pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojošie pasākumi:

 • Publiskās vietās – iekštelpās obligāti jālieto mutes -deguna aizsegs, kā arī ārtelpās, ja nav iespējams ievērot vismaz 1 metra fizisko distanci, obligāti jālieto mutes -deguna aizsegs.
 • Sabiedriskās ēdināšanas un atpūtas vietās jānodrošina ne mazāk kā 4 m2 platība uz vienu personu, nodrošinot, ka nenotiek cilvēku drūzmēšanās.  

Atjaunota brīva kustība uz/no Kišiņevas varas iestāžu nekontrolēto Pārdņestras apgabalu.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina nepameklēt Moldovas Republiku Covid-19 pandēmijas laikā. Valstī esošos valstspiederīgos aicinām sekot līdzi aktuālākajai informācijai Moldovas veselības, nodarbinātības un sociālās aizsardzības ministrijas un Moldovas valsts robežsardzes mājas lapās un iestāžu sociālā tīkla facebook lapās.

Valstī esošie ārvalstu pilsoņi medicīnisko palīdzību var pieteikt, zvanot uz 112. Saziņas iespēja tiek nodrošināta arī angļu un krievu valodās. Papildu jautājumu gadījumā izveidota “ZAĻĀ LĪNIJA” uzziņai pa tālruni 0 80012300.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var uzturēties Moldovā bez vīzas uz laiku līdz 90 dienām sešu mēnešu laikā no ieceļošanas brīža.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Moldovā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Moldovas vēstniecību Latvijā (tālrunis +371 673 591 63; e-pasts: riga@mfa.gov.md ).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Moldovas Republikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.