Pirms došanās uz ārvalstīm iesakām iepazīties ar Ārlietu ministrijas sagatavoto informāciju ceļotājiem – 10 atgādinājumi veiksmīgam ceļojumam.

Latvijas valstspiederīgie, kuri nonākuši ārkārtas situācijā ārvalstīs, konsulāro palīdzību var saņemt Latvijas pārstāvniecībā.

Ņemot vērā to, ka Latvijas pārstāvniecību tīkls ārvalstīs ir salīdzinoši neliels. Tādēļ atgādinām, ka valstīs, kurās nav Latvijas pārstāvniecības, Latvijas valstspiederīgajiem ir tiesības pēc palīdzības vērsties citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībāsLasīt vairāk.

Daudzas problēmsituācijas ārvalstīs var vieglāk atrisināt, ja pirms ceļojuma:

Papildus iesakām:

  • nokopēt ceļošanas dokumentu (pasi un/vai ID karti) un kopiju glabāt atsevišķi no dokumentiem, kā arī elektroniskā veidā, piemēram e-pastā vai citur;
  • atstāt tuvinieku vai draugu rīcībā pases kopiju un dažas fotogrāfijas, ja ceļojat uz valstīm, kur nav Latvijas pārstāvniecības.

Saņemt padomu par palīdzību konkrētā ārkārtas situācijā iespējams Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā pa tālruni +371 67015905 (darba dienās) vai ārpus daba laika zvanot Konsulārā departamenta dežurantam +371 26337711, kā arī rakstot uz e-pastu palidziba@mfa.gov.lv.