❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Ugandas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2020.gada 1.oktobra darbību ir atsākusi Entebbe starptautiskā lidosta. Ceļošana pāri sauszemes robežām ir ierobežota.

Ieceļotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļojuma. Pasažieri bez testa rezultāta netiks ielaisti lidmašīnā. Ja vecākiem ir negatīvs testa rezultāts, viņus pavadošie bērni līdz 3 gadu vecumam no prasības veikt testu tiek atbrīvoti.

Iebraucot tiek veikta temperatūras pārbaude, kā arī vizuāli novērtēta pašsajūta. Personām ar Covid-19 simptomiem var tikt veikts atkārtots tests, kura izmaksas jāsedz no personīgajiem līdzekļiem. Testa rezultātu apstrāde ilgst 24 līdz 48 stundas, kuras jāpavada Izolācijas centrā.

Izceļojot no Ugandas jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms plānotā lidojuma. Veiktajā testā jābūt norādītam testēšanas iemeslam. No Ugandas iespējams izceļot tikai, ja testa rezultātā norādīts mērķis “izceļošana”. Pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai precizētu tās prasības pasažieriem. Tiek rekomendēts lidostā ierasties vismaz 4 stundas pirms plānotā lidojuma.

Lai neveicinātu pulcēšanos, automašīnā uz/no lidostas drīkst atrasties tikai 2 personas, ieskaitot autovadītāju.

Noderīga informācija saistībā ar Covid-19 Ugandā https://covid19.gou.go.ug/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Valstī pastāv augsts terorisma draudu līmenis un uzbrukumi var skart arī tūristu iecienītas apmeklējuma vietas.

Valstī pieaugošā politiskā spriedze rada lielāku iespējamību vardarbīgiem protestiem un demonstrācijām. Iesakām ceļotājiem sekot līdzi drošības situācijas attīstībai, neiesaistīties politiskās aktivitātēs un pārliecināties par dzīvesvietas drošību.

Valstī aizliegts fotografēt militārus, valdības un diplomātiskos objektus, kā arī iegādāties vai pārdot ziloņkaula priekšmetus.

Ņemot vērā ārkārtēji bīstamo pārvietošanos pa ceļiem, stingri neiesakām ceļot ārpus lielajām pilsētām diennakts tumšajā laikā, izņemot ceļu no Kampalas (Kampala) uz Entebes (Entebbe) starptautisko lidostu. Valstī pastāv cilvēku nolaupīšanas draudi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Ugandā ir jānoformē vīza Ugandas vēstniecībā Krievijas Federācijā.

Veselība

Pasaules veselības organizācija un Ugandas valdība 2019. gada 11. jūnijā apstiprināja Ebola vīrusa uzliesmojumu Kasēzas apgabalā Ugandas rietumos. Pēc Ebola vīrusa uzliesmojuma 2018.gadā kaimiņvalstī Kongo Demokrātiskajā Republikā, Ugandas varas iestādes ir ieviesušas papildu pārbaudes lidostās un robežšķērsošanas punktos personām, kas ierodas no vīrusa skartajām teritorijām.

Tāpat valstī pastāv risks inficēties ar Zika vīrusu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.