❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Visiem ieceļotājiem, neatkarīgi no vakcinācijas statusa, pirms ieceļošanas jāaizpilda Apliecinājums par veselības stāvokli. No veidlapas pildīšanas atbrīvoti bērni, jaunāki par 5 gadiem.  

Ugandā ir atcelti ar Covid-19 saslimšanu saistītie ieceļošanas ierobežojumi. 

Lidostā tiek veikts vizuāls veselības novērtējums, aizdomu gadījumā var tikt veikts Covid-19 tests, kura izmaksas jāsedz no personīgajiem līdzekļiem.

Pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai precizētu tās prasības pasažieriem.

Drošības situācija

Valstī pastāv augsts terorisma draudu līmenis un uzbrukumi var skart arī tūristu iecienītas apmeklējuma vietas.

Valstī pieaugošā politiskā spriedze rada lielāku iespējamību vardarbīgiem protestiem un demonstrācijām. Iesakām ceļotājiem sekot līdzi drošības situācijas attīstībai, neiesaistīties politiskās aktivitātēs un pārliecināties par dzīvesvietas drošību.

Valstī aizliegts fotografēt militārus, valdības un diplomātiskos objektus, kā arī iegādāties vai pārdot ziloņkaula priekšmetus.

Ņemot vērā ārkārtēji bīstamo pārvietošanos pa ceļiem, stingri neiesakām ceļot ārpus lielajām pilsētām diennakts tumšajā laikā, izņemot ceļu no Kampalas (Kampala) uz Entebes (Entebbe) starptautisko lidostu. Valstī pastāv cilvēku nolaupīšanas draudi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Ugandā ir jānoformē vīza Ugandas vēstniecībā Krievijas Federācijā. Informācija par iespēju vīzu noformēt elektroniski šeit. Vīza ieceļošanai Ugandā jānoformē savlaicīgi, jo ieceļošanas brīdī to nav iespējams izdarīt.

Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām.

Veselība

2022. gada 20. septembrī Pasaules veselības organizācija un Ugandas valdība apstiprinājušas Ebola vīrusa uzliesmojumu, kas var nozīmēt papildu pārbaudes šķērsojot valsts robežu.

Reģionā novērota Zikas vīrusa izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zikas vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zikas vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.