❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Mjanmas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Personām, kuras ieceļo Mjanmā ir jāuzrāda vakcinācijas sertifikāts par pilnībā veiktu vakcinācijas kursu, kas veikts vismaz 14 dienas pirms ierašanās Mjanmā ar vienu no Mjanmas Veselības ministrijas akceptētajām vakcīnām: CoronaVac, AstraZeneca (Covshield), Pfizer-BioNTech  Covid -19 Vaccine (Comirnaty), Janssen (Johnson&Johnson), Moderna, Sinopharm (COVILO, BIBP-CorV), Sputnik V, Sputnik Light,  Covaxin, Myancopharm, Nuvaxovid, Covovax un CorBevax. (Uz bērniem līdz 12 gadu vecumam netiek attiecinātas iepriekšminētās prasības, ja viņi ceļo ar pilnībā vakcinētiem vecākiem vai aizbildņiem).

Nevakcinētiem vai vakcināciju nepabeigušiem ieceļotājiem, kas nevar uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu ir jābūt derīgam negatīvam Covid-19 (RT-PCR) testa rezultātam, kas veikts vismaz 48 stundas pirms ierašanās Mjanmā.  (Šie noteikumi nav attiecināmi uz bērniem līdz 6 gadu vecumam).

Ārzemniekiem, ieceļojot Mjanmā, ir jāuzrāda Mjanmas apdrošinātāju izsniegta Covid-19 medicīniskā apdrošināšana. Detalizētāku informāciju atradīsiet Mjanmas apdrošināšanas mājas lapā.

No 2022.gada 1.aprīļa Mjanma atsāk e-vīzas pakalpojumu biznesa vīzām. Vairāk informācijas: https://evisa.moip.gov.mm/#

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā 2021. gada 1. februāri notikušo valsts apvērsumu un augsto nemieru iespējamību, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem izvairīties no demonstrāciju un masu pulcēšanās vietu apmeklēšanas. Vēršam uzmanību, ka, ņemot vērā iekšpolitisko situāciju valstī, pastāv dažādi ierobežojumi personu brīvai kustībai un runas brīvībai, kā arī novēroti traucējumi interneta un citu saziņas tīklu darbībā. Valstī ir aizliegts fotografēt un filmēt demonstrāciju norisi, policijas un militārpersonu amatpersonas un ēkas, kā arī valdības un militārus objektus.

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem tikai ārkārtas nepieciešamības gadījumā apmeklēt Rakhainas (Rakhine) pavalsti, izņemot Kjauphju (Kyaukpyu) dienvidu priekšpilsētas, Janbje (Ramree) salu, Manaunas (Munaung) salu, Taungou (Toungup), Sandvi (Thandwe), ieskaitot Ngapali (Ngapali) kūrortu un Gva (Gwa), kur situācija ir nedaudz labāka.

Etniskajos reģionos, kuros darbojas bruņotie grupējumi, situācija ir nepastāvīga. Bruņotu konfliktu izcelšanās riska dēļ ministrija iesaka ceļotājiem tikai ārkārtas nepieciešamības gadījumā apmeklēt Kačinas (Kachin) pavalsti (izņemot Mijičinas (Myitkyina), Bamo (Bhamo) un Putao (Putao) pilsētas) un ziemeļu Šanas (Shan) pavalsti (izņemot Lašo (Lashio) un Čaume (Kyaukme) pilsētu centrus, Sīpo (Hsipaw) rajonu, vilciena līniju no Mandalajas (Mandalay) līdz Lašo (Lashio) un ceļu no Lašo (Lashio) līdz Sīpo (Hsipaw)). Sadursmju iespējamība pastāv arī citos valsts etniskajos reģionos. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus īpaši izvērtēt nepieciešamību apmeklēt reģionus, kas robežojas ar Taizemi, Laosu, Indiju, Bangladešu un Ķīnu.

Mjanma atrodas seismiski aktīvā zonā, iespējamas zemestrīces.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ir nepieciešama vīza ieceļošanai Mjanmā. Vīzu tūrisma vai biznesa mērķiem iespējams noformēt tiešsaistē: http://evisa.moip.gov.mm, pieteikuma apstrādes laiks aizņem ne mazāk kā 3 darba dienas, elektroniskās vīzas izmantošanas nosacījumi aprakstīti pieteikšanās saitē.  Tāpat informācija par vīzas noformēšanas kārtību ir pieejama Mjanmas vēstniecības Krievijā, Maskavā mājaslapā.

Pasei ieceļošanas brīdī jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās. Nestabilās politiskās un drošības situācijas dēļ konsulārās palīdzības sniegšana valstī var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.