Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Venecuēlas Bolivāra Republikā. Apmeklējot Venecuēlu, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā Karaliste, ASV, Austrālija, Kanāda (angļu valodā), Francija (franču valodā), Vācija (vācu valodā).

Latvijas pilsoņiem nav nepieciešama vīza ieceļošanai Venecuēlā uz laiku līdz 90 dienām, pirms ceļojuma noformējot tūristu karti DEX-2. Ieceļojot Venecuēlā ar tūristu karti DEX-2, persona valstī nedrīkst veikt peļņu nesošus darījumus, ceļojuma mērķim jābūt tūrismam. Anketas, kuras nepieciešams aizpildīt, lai ieceļotu Venecuēlā, tiek izsniegtas lidojuma laikā, vai uzreiz pēc tā.

Latvijas nepilsoņiem, kā arī pilsoņiem, ja ieceļošanas mērķis nav tūrisms, ieceļošanai Venecuēlā ir nepieciešama vīza, kas noformējama Latvijā akreditētajā Venecuēlas vēstniecībā Norvēģijā. Ar vēstniecību var sazināties elektroniski: embajada@venezuela.noconsulado@venezuela.no , vai zvanot pa tālruni +47-22-43 06 60 vai +47-22-43 01 65.

Ceļojumu un medicīniskā apdrošināšana ceļotājiem uz Venecuēlu ir obligāta. Ieceļojot var tikt lūgts uzrādīt arī atpakaļceļa biļeti. Uzturoties Venecuēlā, vienmēr līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, vai tā kopijai.

Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus skaitot no ieceļošanas dienas. Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv  un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā:

Goda konsule Irene Sadde. Adrese:  Ave. Principal, Qta. Rancho Grande, Country Club, Mun. Chacao, Caracas 1062, Venezuela, tālrunis: +58 212 261 7067, fakss: +58 212 242 71 36, e-pasts: isadde@gmail.com,

kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Lūdzam ņemt vērā, ka palīdzības sniegšanas iespējas nestabilās drošības situācijas dēļ ārpus galvaspilsētas Karakasas var būt ierobežotas.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.