DIPLOMĀTISKĀS ATTIECĪBAS

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Afganistānu tika nodibinātas 1928. gada 16. februārī. Diplomātiskās attiecības ar Afganistānas Islāma Republikas pārejas perioda valsti tika atjaunotas 2005. gada 18. janvārī. Afganistāna atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu 1991. gada 7. septembrī. Kopš 2021. gada augusta proklamēto Afganistānas Islāma Emirātu Latvija nav atzinusi.

Latvijas pārstāvība valstī

Latvijai nav pārstāvniecības Afganistānā.

Valsts pārstāvība Latvijā

Afganistānas intereses Latvijā no 2018. gada 17. jūlija līdz 2020. 20. novembrim pārstāvēja ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Guls Huseins Ahmadi (Gul Hussain Ahmadi), kurš rezidēja Varšavā, Polijā. Afganistānai pašlaik nav akreditēta vēstnieka Latvijā un Latvijai nav Afganistānā akreditēta vēstnieka.

Divpusējo attiecību raksturojums (ar norādēm uz ārējiem avotiem)

Sadarbība galvenokārt notiek starptautisko organizāciju ietvaros.

Eiropas Savienības – Afganistānas attiecības: https://www.eeas.europa.eu/afghanistan/european-union-and-afghanistan_en?s=234

Eiropas Savienības pārstāvniecība Afganistānā:

https://www.eeas.europa.eu/delegations/afghanistan_en?s=234

SADARBĪBA EKONOMIKĀ 

Ārējā tirdzniecība pēc valsts (csb.gov.lv)

https://statdb.bank.lv/lb/Data/128

Informācija ceļotājiem

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Afganistānā ir jānoformē vīza. Tas pats nosacījums attiecas uz Afganistānas pilsoņiem ieceļošanai Latvijā

NB! Politiskās un drošības situācijas pasliktināšanas dēļ, kā arī sakarā ar nenoteiktību par gaisa satiksmes stabilitāti, Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Afganistānu. Ārlietu ministrija uzsver, ka konsulārās palīdzības sniegšana valstī ir ierobežota.