Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību Azerbaidžānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Karantīnas režīms valstī noteikts līdz 2022. gada 1. septembrim.
  • Ieviestas Covid-19 vakcinācijas pases un Covid-19 izslimošanas sertifikāti.
  • Kopš 2021.gada 15.februāra Azerbaidžāna ir noteikusi Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu, kas ir noteikts 6 mēneši  jebkurai no pret Covid-19 veiktajām vakcīnām pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas.
  • Personām, kas saņēmušas arī balstvakcīnu Covid-19 vakcinācijas sertifikāta derīgums šobrīd ir beztermiņa. 
  • No 2021.gada 1.septembra, lai iekļūtu sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, viesnīcās un lielajos iepirkšanās centros, nepieciešams uzrādīt QR kodus saturošas Covid-19 vakcinācijas pases vai Covid-19 izslimošanas sertifikātus.
  • Sporta zāles,  teātrus un kinoteātrus iespējams apmeklēt, tikai uzrādot Covid-19 vakcinācijas pases vai Covid-19 izslimošanas sertifikātus.
  • No 2021.gada 1.oktobra apmeklētājiem ir pieejamas atpūtas un izklaides vietas, kultūras iestādes, muzeji, teātri un kinoteātri.

Uzturoties Azerbaidžānā, aicinām ievērot piesardzību un sociālās distancēšanās prasības, kā arī sekot vietējo mediju sniegtajai informācijai. Lai noskaidrotu vairāk par Azerbaidžānā noteiktajiem ieceļošanas un uzturēšanās ierobežojumiem un nosacījumiem, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Azerbaidžānas vēstniecību Rīgā.

Ja Latvijas valstspiederīgais Azerbaidžānā nonāk karantīnā, aicinām par to nekavējoties ziņot Latvijas vēstniecībai, izmantojot saziņu vēstniecības Facebook lapā: https://www.facebook.com/Embassy-of-Latvia-in-Azerbaijan-459930137478411/.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija 

Aicinām neapmeklēt Azerbaidžānas rietumu apgabalus, īpaši Karabahu, kā arī Azerbaidžānas-Armēnijas pierobežas rajonus.

Saskaņā ar Azerbaidžānas likumdošanu ieceļošana Kalnu Karabahā no Armēnijas puses ir nelegāla un par to var tikt noteikts aizliegums turpmāk ieceļot Azerbaidžānā. Brīdinām, ka konsulārās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijā nonākušajiem šajās teritorijās var būt ierobežota.

Vietējie likumi un paražas

Azerbaidžānā lielākā sabiedrības daļa ir musulmaņi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus respektēt vietējās tradīcijas un likumus, jo īpaši apmeklējot reliģiskas vietas svētā mēneša Ramadāna laikā.

Azerbaidžānas policija var veikt personu apliecinošu dokumentu pārbaudi. Aicinām ceļotājus vienmēr nēsāt līdzi pasi, turēt to drošībā, kā arī atsevišķi glabāt tās kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Azerbaidžānā ir jānoformē vīza. Vienreizējo e-vīzu iespējams noformēt mājaslapā: https://www.evisa.gov.az/en.

Papildu informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Azerbaidžānas vēstniecībā Latvijā.

Ierodoties Azerbaidžānā, 15 dienu laikā obligāti jāreģistrē uzturēšanās vieta. Personai, pie kuras ārvalstnieks uzturas vai uzturēšanās vietas pārstāvim, piecpadsmit dienu laikā jāvēršas Valsts migrācijas dienestā personīgi, pa pastu vai elektronisko pastu: geydyyat@migration.gov.az , iesniedzot ārvalstnieka iesniegumu, pases datu lapas un vīzas kopiju. Maksa par reģistrēšanu netiek iekasēta. Iesnieguma forma atrodama Azerbaidžānas Migrācijas dienesta mājaslapā un Latvijas vēstniecības Azerbaidžānā mājaslapā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Azerbaidžānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.