Latvijas Republikas un Kostarikas Republikas attiecības ir labas un konstruktīvas. Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija pievienojās sadarbības dialogam ar Kostariku, kas notiek saskaņā ar Eiropas Savienības un Centrālamerikas dialogu. Sadarbība notiek arī Eiropas Savienības un Latīņamerikas un Karību valstu kopienas (CELAC) ietvaros. ES un CELAC reģionu sadarbības nozīme pieaug, un kopš 2010. gada tiek uzturēts regulārs dialogs. 2012. gada 29. jūnijā tika parakstīts ESCentrālamerikas Asociācijas nolīgums. Kopš 2013. gada provizoriski piemēro šī nolīguma tirdzniecības sadaļu.

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

2003. gada 15. maijā Ņujorkā tika parakstīts Kopīgais paziņojums par diplomātisko attiecību nodibināšanu starp Latvijas Republiku un Kostarikas Republiku.
2004. gada 10. septembrī tika akreditēta pirmā Kostarikas vēstniece Latvijā Ksinja Luisa Gevara Kontreras (Xinnia Luisa Guevara Contreras), kas savus pienākumus beidza pildīt 2006. gada 30. jūnijā. Šobrīd Latvijā nav akreditēts Kostarikas vēstnieks.
Latvijas goda konsuls 
Kostarikā ir Huans Karloss Eskivels Favareto (Juan Carlos Esquivel Favareto).

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

2023.gada 20.-21.jūlijs Kostarikas prezidenta Rodrigo Čavesa (Rodrigo Chaves Robles) un ārlietu ministra Arnoldo Tinoko (Arnoldo André Tinoco) vizīte Latvijā.

2018.g. 12.aprīlis

Ārlietu ministrijas Valsts sekretāra Andreja Pildegoviča vizīte Kostarikā un tikšanās ar Kostarikas ārlietu ministru Manuelu Gonsalesu Sansu (Manuel González Sanz). Saite uz ĀM preses ziņu šeit.

2013.g. 23.– 24.janvāris Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Kostarikas prezidenti Lauru Činčilju (Laura Chinchilla) Pasaules ekonomikas forumā Davosā.

2008.g. 15.maijs

Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers tikās ar Kostarikas viceprezidenti Lauru Činčilju (Laura Chinchilla) V ES – Latīņamerikas un Karību valstu vadītāju samita ietvaros Limā, Peru.

2007.g. 15.–17.aprīlis

Vizītē Kostarikā uzturējās Latvijas Ārlietu ministrijas delegācija, kuru vadīja Ārlietu ministrijas Valsts sekretārs Normans Penke.

Vizītes laikā N.Penke tikās ar Kostarikas ārlietu ministra vietnieku, Kostarikas tūrisma ministru, Kostarikas ekonomikas ministra vietnieku, kā arī nolasīja lekciju par ES nākotni Kostarikas Diplomātijas institūtā.

Vizītes laikā tika parakstīts Saprašanās memorands par politisko konsultāciju mehānisma izveidi starp Latvijas un Kostarikas Ārlietu ministrijām.

2004. g. 10.–12. septembris

Vizītē Latvijā uzturējās Kostarikas valdības delegācija, ko vadīja Kostarikas Ārlietu un reliģijas lietu ministra vietnieks Dr. Marko Vinisio Vargas Pereira (Marco Vinicio Vargas Pereira). Vizītes laikā Kostarikas delegācija tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Saeimas priekšsēdētājas biedru Andri Ārgali un ārlietu ministru Arti Pabriku.

2004. g. 28. maijs

Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas un Kostarikas prezidenta Abela Pačeko (Abel Pacheco) tikšanās Eiropas Savienības un Latīņamerikas un Karību valstu un valdību vadītāju samita laikā Meksikā.

2003. g. 2.–3. jūlijs

Ārlietu ministrijas delegācijas VSV Pētera Vaivara vadībā darba vizīte Kostarikā. Vizītes ietvaros notika tikšanās ar Kostarikas prezidentu Abelu Pačeko (Abel Pacheco) un ārlietu ministru Roberto Tovaru Fahu (Roberto Tovar Faja).

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka. Detalizētākai informācijai lūdzu skatīt:

Informācija par Latvijas un Kostarikas divpusējiem līgumiem

  • Latvijas Republikas valdības un Kostarikas Republikas valdības līgums par abpusēju atteikšanos no vīzām. Parakstīts 2003. gada 25. septembrī, Ņujorkā.
  • Saprašanās memorands par politisko konsultāciju mehānisma izveidi starp Latvijas un Kostarikas Ārlietu ministrijām. Parakstīts 2007. gada 15. aprīlī Ārlietu Ministrijas Valsts sekretāra N. Penkes vizītes laikā Kostarikā.

NODERĪGAS SAITES

Eiropas Savienības delegācija Kostarikā: https://www.eeas.europa.eu/delegations/costa-rica_en?s=185

Kostarikas Ārlietu ministrija: www.rree.go.cr