Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Iesakām nopietni izvērtēt nepieciešamību apmeklēt Gvinejas Republiku. Atrodoties valstī, aicinām ceļotājus izvairīties no dalības masu pasākumos un demonstrācijās, kas var pāraugt vardarbīgās sadursmēs, būt piesardzīgiem un sekot aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos. Ir ziņas par zādzībām un uzbrukumiem, ko veic militāra stila formastērpos ģērbtas bruņotas personas.

Atgādinām, ka zelta un dimantu iegāde piesaista noziedznieku uzmanību. Valūtas maiņa uz ielas vai neoficiālos maiņas punktos ir pretlikumīga un par šādu pārkāpumu draud arests un ieslodzījums. Valstī aktīvi darbojas kabatzagļi, tāpēc iesakām ceļotājiem būt piesardzīgiem, atrodoties vietās, kur pulcējas liels skaits cilvēku, un neatstāt bez uzraudzības personīgās mantas un dokumentus. Gvinejas valdība ir saglabājusi policijas un vietējās milicijas kontrolpunktus visā valstī, tādēļ ceļojuma laikā iesakām nēsāt līdzi personu apliecinošus dokumentus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, ceļojot uz Gvineju, ir nepieciešama ieceļošanas vīza, to var saņemt kādā no Gvinejas diplomātiskajām vai konsulārajām pārstāvniecībām.

Pasei ieceļošanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus.

Veselība

Gvinejā ir augsts risks inficēties ar holēru un malāriju.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Vienlaikus jāņem vērā, ka konsulārās palīdzības saņemšanas iespējas ārpus Gvinejas Republikas galvaspilsētas Konakri (Conakry) var būt ierobežotas.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.