Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

2024. gada 18. aprīlī Ziemeļu Sulavesi (North Sulavesi) provinces Manado pilsētā Ruangas kalnā ir sācies vulkāna izvirdums, kā rezultātā tiek veikta iedzīvotāju evakuācija un tuvējās starptautiskās lidostas darbība ir ierobežota. Vienlaikus, ir izsludināts brīdinājums par iespējamu cunami. Aicinām ceļotājus sekot līdzi Indonēzijas oficiālo iestāžu informācijai un norādēm: The Center for Volcanology and Geological Hazard Mitigation vai Manado pašvaldības Facebook konts.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Indonēzijā. Apmeklējot Indonēziju, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā KaralisteASVAustrālijaKanāda (angļu valodā)Francija (franču valodā)Vācija (vācu valodā).

Latvijas Republikas valsts piederīgajiem ieceļošanai Indonēzijā ir jāsaņem vīza - https://kemlu.go.id/stockholm/en/pages/informasi_visa/646/etc-menu. Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām. Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv  un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt pie Latvijas goda ģenerālkonsula Ayub Dwi Pranata Junus pa e-pastu: consulate@latvia.or.idayub.junus@latvia.or.id vai tālruņa numuru +62 21 2957 5010; 37166163344, vai pie Latvijas Goda konsula Jahja Santoso, e-pasts: jsantoso@westjavabali.latviaconsul.com, tālruņa numurs +62224238572, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.