Līdz 2004.gadam abu valstu divpusējā dialogā dominēja kopīgā vēlme kļūt par ES un NATO dalībvalstīm. Kopš 2004. gada maija valstu attiecības attīstās, aktīvi aizstāvot līdzīgas intereses un pozīcijas starptautisko organizāciju ietvaros un turpinot padziļināt divpusējo sadarbību visdažādākajās jomās. Par vienu no prioritātēm uzskatāma tirdznieciski ekonomisko sakaru veicināšana, kam vēl ir ievērojams potenciāls.

DIPLOMĀTISKĀS ATTIECĪBAS

Latvijas valdība Slovēnijas neatkarību atzina 1991.gada 29.augustā. Šajā pašā dienā Slovēnija atzina Latvijas neatkarību. Diplomātiskās attiecības nodibinātas 1991. gada 30. septembrī.

Latvijas pārstāvība Slovēnijas Republikā.

Latvijas Republikas vēstniecība atrodas Budapeštā 

Slovēnijas pārstāvība Latvijas Republikā.

2012.gadā Slovēnija slēdza vēstniecību Zviedrijā un Latvijā. Kopš 2017. gada Slovēniju Latvijā pārstāv vēstniecība Polijā.

Slovēnijas Republikas vēstniecība atrodas Varšavā

Slovēnijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā kopš 2018. gada ir Božena Forštnariča Boroje (Božena Forštnarič Boroje).

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

Vizītes un tikšanās starptautisku konferenču/forumu ietvaros

Valsts prezidenti

2021. g. 27.–30. septembris

Valsts prezidenta Egila Levita oficiālā vizīte Slovēnijā

2010. g. 29.–30. jūnijs

Slovēnijas prezidenta Danilo Tirka (Danilo Türk) valsts vizīte Latvijā

2010. g. 30. janvāris

Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera tikšanās ar Slovēnijas prezidentu D. Tirku Davosas forumā

2008.g. 13.maijs

Izraēlas izveides 60. gadadienas svinību ietvaros Jeruzalemē notika Latvijas Valsts prezidenta V. Zatlera tikšanās ar Slovēnijas prezidentu D. Tirku

Parlamenta priekšsēdētāji

2019. g. 8.–10. septembris

Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces oficiālā vizīte Slovēnijā
2017. gada 27. – 29. marts

Slovēnijas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāja Dr. Milana Brgleza (Dr. Milan Brglez) oficiālā vizīte Latvijā

2016. g. 23. maijs

Latvijas Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces divpusējā tikšanās ar Slovēnijas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāju Dr. Milanu Brglezu ES valstu parlamentu spīkeru konferences laikā Luksemburgā

2010. g. 2.–5. februāris

Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes oficiālā vizīte Slovēnijā

Premjerministri

2008.gada 31.augusts – 1.septembris

Latvijas Republikas Ministru prezidenta Ivara Godmaņa dalība Bledas Stratēģiskajā forumā un tikšanās ar Slovēnijas premjerministru Janezu Janšu (Janez Janša)

2006. g. 22.–25. jūlijs

Latvijas Republikas Ministru prezidenta Aigara Kalvīša oficiālā vizīte Slovēnijā.

2005. g. 12.–13. septembris

Slovēnijas premjerministra Janeza Janšas (Janez Janša) oficiālā vizīte Latvijā

Ārlietu ministri

2021. g. 30. novembris –1. decembris

Slovēnijas ārlietu ministra Anžes Logara (Anže Logar) dalība NATO ārlietu ministru sanāksmē Rīgā

2020. g.  21.oktobris

Slovēnijas ārlietu ministra Anžes Logara darba vizīte Latvijā
2016. g. 5.–6. septembrī

Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča dalība Bledas forumā, divpusēja tikšanās ar Slovēnijas premjerministra vietnieku, ārlietu ministru Karlu Erjavecu (Karl Erjavec)

SADARBĪBA EKONOMIKĀ 

Latvijas preču tirdzniecībai ar Slovēniju 2021. gadā bija tendence pieaugt uz preču importa no Slovēnijas rēķina, saglabājot negatīvu tirdzniecības bilanci. Arī pakalpojumu tirdzniecībai ar Slovēniju 2021. gada pirmajā pusgadā bija tendence pieaugt uz importa rēķina, tomēr saglabājot izteikti pozitīvu tirdzniecības bilanci. Pieaugušas abu valstu tiešās investīcijas.

Plašāk:

Ārējā tirdzniecība starp Latviju un Slovēniju

Tiešās investīcijas

KONSULĀRĀ SADARBĪBA

Sākot ar 2008. gada 1. novembri Slovēnijas Republika pārstāv Latvijas Republiku Šengenas vīzu izsniegšanā Podgoricā (Melnkalnes Republikā), Prištinā (Kosovas Republikā) un Ļubļanā (Slovēnijas Republikā). Savukārt Latvija pārstāv Slovēniju Šengenas vīzu izsniegšanā Vitebskā (Baltkrievijas Republikā), Baku (Azerbaidžānas Republikā), Sanktpēterburgā, Kaļiņingradā un Pleskavā (Krievijas Federācijā).

SADARBĪBA KULTŪRAS UN IZGLĪTĪBAS JOMĀ

Latvijas augstskolu sadarbība ar Slovēniju ir neliela. Ar Slovēnijas augstākās izglītības iestādēm sadarbojas Latvijas Universitāte un Vidzemes Augstskola. Tiek uzturēti kontakti starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un Slovēnijas Zinātņu akadēmiju.

SADARBĪBA AIZSARDZĪBAS JOMĀ

Latvijas un Slovēnijas sadarbības pamatu aizsardzības jomā veido "Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Slovēnijas Republikas Aizsardzības ministrijas vienošanās par sadarbību aizsardzības jomā", kas tika parakstīta 2002. gada 17. aprīlī aizsardzības ministra Ģirta Valda Kristovska oficiālās vizītes Slovēnijā ietvaros. 

2017. g. 19. jūnijā Ādažos dalību Kanādas bruņoto spēku vadītajā kaujas grupā uzsāka aptuveni 50 karavīri no Slovēnijas.

 

SADARBĪBA SATIKSMES JOMĀ

Dzelzceļa jomā sadarbība ar Slovēniju notiek Dzelzceļu sadarbības organizācijas (OSJD) un Starptautiskās dzelzceļa savienības (UIC) ietvaros.

Sakaru jomā sadarbība notiek Eiropas Pasta un telekomunikāciju administrāciju konferences (CEPT) ietvaros, kā arī Starptautiskās Telekomunikāciju Savienības (ITU) ietvaros.

Latvijas uzņēmēji un ostas piedāvā Slovēnijas valstu uzņēmējiem investēt Latvijas ostās un loģistikas centros, kā arī izmantot Latvijas transporta infrastruktūru un loģistikas centru pakalpojumus savu kravu transportēšanai.

 

NODERĪGAS SAITES

Slovēnijas Republikas Valsts prezidenta mājas lapa: http://www.up-rs.si

Slovēnijas Republikas Nacionālās Asamblejas mājas lapa: http://www.dz-rs.si

Slovēnijas Republikas valdības mājas lapa: http://www.vlada.si

Slovēnijas Republikas Ārlietu ministrijas mājas lapa: http://www.mzz.gov.si

Slovēnijas Republikas valsts portāls: http://www.gov.si

Slovēnijas Republikas Statistikas biroja mājas lapa: http://www.stat.si

Slovēnijas vēstures un kultūras portāls: http://www.sistory.si/