❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Zimbabvē darbojas gan starptautiskās lidostas, gan ir atvērta sauszemes robeža.

Visiem ieceļotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR testa rezultāts, veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms lidojuma uz Zimbabvi. Pilnībā vakcinētie ieceļotāji atbrīvoti no šīs prasības, uzrādot vakcinācijas sertifikātu par pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu ar kādu no Pasaules veselības organizācijas atzītajām vakcīnām. Bērni, jaunāki par 5 gadiem, atbrīvoti no Covid-19 vakcinācijas vai testa prasības.

Drošības situācija

Ņemt vērā nestabilo politisko situāciju Hararē (Harare). Pastāv vardarbīgu nemieru iespējamība un situācija jebkurā brīdī var kļūt nekontrolējama. Iesakām ceļotājiem sekot līdzi drošības situācijas attīstībai, neiesaistīties politiskās aktivitātēs un pārliecināties par dzīvesvietas drošību.

Lai žurnālisti Zimbabvē veiktu profesionālo darbību, nepieciešama atbilstoša akreditācija. Spēkā ir aizliegums fotografēt policijas un bruņoto spēku darbiniekus, kā arī demonstrāciju un protestu dalībniekus.

Vietējie likumi uz paražas

Zimbabves naudas vienība Zimbabves dolārs valstī netiek atzīta par derīgu valūtu. Gandrīz visi finanšu darījumi valstī tiek veikti Amerikas Savienoto Valstu dolāros. Zimbabvē šobrīd nav iespējams izņemt skaidru naudu no bankomātiem, izmantojot starptautiskās banku norēķinu kartes.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Zimbabvē ir jānoformē vīza. Latvijas pilsoņi vīzu var saņemt uz robežas, samaksājot attiecīgu nodevu par vīzas saņemšanu.

Latvijas nepilsoņiem jāpiesakās Zimbabves vīzai elektroniski: https://www.evisa.gov.zw un jāsaņem vīza pirms ceļojuma. Jautājumu gadījumā konsultēties Zimbabves vēstniecībā Zviedrijā.

Pasei jābūt derīgai 6 mēnešus un tajā jābūt ne mazāk kā 3 brīvām lapām robežšķērsošanas zīmogu iespiešanai.

Veselība

Valstī regulāri notiek vēdertīfa, holēras un masalu uzliesmojumi.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.