Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

No 2022. gada 15. septembra ir atcelti visi ar Covid-19 saistītie ierobežojumi ieceļošanai Panamā.

Informatīvais tālrunis Panamā par Covid-19 jautājumiem, kā arī gadījumos, ja parādījušies slimības simptomi: 169.

Drošības situācija

Terorisma draudu līmenis Panamā ir zems, tomēr, dodoties uz Darjenas (Darién) provinci, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pārvietoties tikai organizētās grupās un apmeklēt zināmus tūristu galamērķus, kurus apsargā Panamas policija. Piesardzība jāievēro dodoties uz Karību jūras piekrasti Portobelo, San Blas, Bocas del Toro arhipelāgu, Chorrillo, San Miguelito y Curundú. Par visdrošākajām zonām atzītas San Francisco, Obarrio un Bella vista. Pēc saulrieta neiesaka izvēlēties taksometrus dzeltenā krāsā, it īpaši, ja jau ir citi pasažieri. Vēlams izmantot mobilās aplikācijas kā: Uber, Easytaxy vai Cabify.

Panama atrodas seismiski aktīvā zonā, iespējamas zemestrīces. Ārlietu ministrija iesaka savlaicīgi iepazīties ar informāciju, kā rīkoties zemestrīces laikā:https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/panama/natural-disasters .

Plūdu sezona ilgst no aprīļa līdz decembrim, lauku apvidos var applūst ielas, veidoties zemes nogruvumi. Šajā periodā Ārlietu ministrija aicina ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai vietējos plašsaziņas līdzekļos un ņemt vērā vietējo varasiestāžu norādījumus.

Vietējie likumi un paražas

Ārpus Panamas izdotās autovadītāja apliecības valstī ir derīgas tikai 90 dienas no iebraukšanas datuma valstī.

Panamā par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi cietumsodi.

Iesakām pirms došanās uz Panamu jau iepriekš veikt valūtas maiņu no eiro uz dolāriem, jo ne visās bankās vai valūtas punktos to būs iespējams izdarīt.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Ja ieceļošanas mērķis ir tūrisms un uzturēšanās ilgums nepārsniedz sešus mēnešus, Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Panamā nav nepieciešama. Izceļošanas dienā pasei ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus.

Plašāka informācija par ieceļošanas noteikumiem Panamā ir pieejama, sazinoties ar Latvijā akreditēto Panamas Republikas vēstniecību Polijā.

Veselība

Panamā apstiprināti saslimšanas gadījumi ar Zika vīrusu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv. Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Mercedes Arauz de Grimaldo, pa e-pastu: mercedes.grimaldo@morimor.com, vai tālruņa numuru 5072657777; F: +507 2657700.

Papildus ir iespējams viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.