Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

!!! Turpinoties drošības situācijas saspīlējumam un pastāvot būtiskiem eskalācijas riskiem reģionā, Ārlietu ministrija stingri aicina pašlaik neceļot uz Izraēlu. Valsts teritorijā esošos Latvijas valstspiederīgos ministrija aicina sekot situācijas attīstībai un vietējo drošības dienestu rekomendācijām !!!

Valstspiederīgos, kuri ir devušies īslaicīgā braucienā uz Izraēlu, Ārlietu ministrija stingri aicina reģistrēties Konsulārajā reģistrā.

Drošības situācija

Drošības situācija reģionā ir saasināta un sarežģīta, un ir iespējami tālāki strauji pavērsieni. Ņemot vērā karadarbību reģionā, kā arī reģionālas esalācijas riskus, Ārlietu ministrija stingri iesaka ceļotājiem nedoties uz Izraēlu. Īpaši drošības riski pastāv Jeruzalemē, Gazas sektorā un 40 km rādiusā ap to, kā arī Palestīnas Pašpārvaldes teritorijās. Atrodoties Jeruzalemē, stingri aicinām ievērot piesardzību, izvairīties no demonstrācijām un vietām, kurās pulcējas liels cilvēku skaits un iespējamas masu nekārtības. Aicinām ceļotājus uzturēties vietās, no kurām ātri sasniedzamas bumbu patversmes.

Vienlaikus aicinām ceļotājus ievērot īpašu piesardzību, izmantojot sabiedrisko transportu, vai izvairīties no tā izmantošanas. Vilcieni darbojas ierobežoti un “karstajos punktos” nepietur.

Īpaši brīdinām ceļotājus neapmeklēt Izraēlas pierobežas reģionus ar Libānu un Sīriju.

Atrodoties Izraēlā, aicinām uzmanīgi sekot vietējo varas iestāžu norādēm un aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos. Lūdzam stingri ievērot Izraēlas Civilās aizsardzības frontes (Home Front Command ) ierobežojumus. Drošības instrukcijas un patversmju adreses atradīsiet Home Front Command mājas lapā (atveras tikai Izraēlā). Izraēlas Valsts ārkārtas situācijas mājaslapa: National Emergency Portal - Home Page, kā arī Civilās aizsardzības FB lapā: https://www.facebook.com/PikudHaoref   (atveras tikai Izraēlā).

Mediji krievu valodā:

Ziņu portāli angļu valodā:

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Izraēlā bez vīzas var uzturēties līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā. Nepilsoņiem nepieciešams noformēt ieceļošanas vīzu. Par vīzu noformēšanas iespējām interesēties Izraēlas vēstniecībā Latvijā. Pasei jābūt derīgai 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām.

Ieceļojot Izraēlā, jābūt gataviem atbildēt uz robežsardzes jautājumiem attiecībā uz ieceļošanas mērķi, plānoto izceļošanas datumu, uzturēšanās vietu u.c. Jārēķinās, ka uz robežas var tikt veikta pastiprināta pārbaude un persona var tikt aicināta uz padziļinātu interviju. Lēmums par atļauju ieceļot valstī ir Izraēlas varas iestāžu kompetencē.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Izraēlā pa tālruni: +972 377 758 12 vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.