Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Kamerūnas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Slēgtas sauszemes un jūras robežas;
  • Ieceļojot un izceļojot no Kamerūnas visām personām sākot no 5 gadu vecuma ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kurš ir veikts pēdējo 72 stundu laikā;
  • Starptautiskajās lidostās tiek veikta papildu bezmaksas Covid testēšana.

Detalizēta oficiālā informācija par Covid-19 ierobežojumiem pieejama Kamerūnā pieejama šeit.

Drošības situācija

Kamerūnā ir augsts terorisma draudu līmenis, tādēļ iesakām ceļotājiem ievērot piesardzību, atrodoties lielākajās pilsētās, kā arī vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits, tostarp ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā. Pastāv cilvēku nolaupīšanas draudi. Ekstrēmistu grupējums Boko Haram Kamerūnai ir atklāti draudējis ar turpmāku teroraktu rīkošanu un cilvēku nolaupīšanu.

Stingri iesakām nedoties uz Galējo Ziemeļu (Far North) provinci, pierobežas reģionu 40 km attālumā no Adamavas štata Nigērijā, kas atrodas Kamerūnas Ziemeļu (North) un Adamavas (Adamaoua) provincēs, pierobežas reģionu 40 km attālumā no Čadas un Centrālāfrikas Republikas, kā arī Bakasi (Bakassi) pussalu. Aicinām apmeklēt pierobežas reģionus Ziemeļu (North) un Adamavas (Adamaoua) provinču pārējās daļas tikai neatliekamas nepieciešamības gadījumā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Kamerūnā ir nepieciešama vīza. Par vīzas saņemšanas iespējām interešeties Kamerūnas pārstāvniecībā Londonā. Pasei jābūt derīgai līdz vīzas termiņa beigām.

Veselība

Kamerūnā ir konstatēti inficēšanās gadījumi ar savvaļas poliomielīta vīrusu, tādēļ jāveic savlaicīgs un pilns vakcinācijas kurss pret šo slimību.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.