❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Nepālas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2021.gada 1.jūnija, pamatojoties uz Nepālas valdības lēmumu, Nepālas Civilās aviācijas asociācija ir atjaunojusi dažus starptautiskos avioreisus ar Indiju, Kataru un Turciju. Tāpat šobrīd notiek daži komerciāli lidojumi no Nepālas, kurus organizē privātas tūrisma kompānijas President TravelMegabyte un Everest Miracle Travel. Aicinām sazināties ar tūrisma kompānijām par biļešu pieejamību, ieceļošanas prasībām un plānotajiem lidojumiem.

Atjaunojoties ienākošajiem lidojumiem Nepālā, spēkā paliek nepieciešamība uzrādīt šādus dokumentus ieceļojot Nepālā:

  • negatīva Covid-19 RT-PCR  testa rezultāts, kas saņemts ne agrāk kā pirms 72 stundām pirms pirmā lidojuma vai pilnas vakcinācijas pret Covid-19 apliecinājums;
  • vīza vai iepriekšējs apstiprinājums ieceļošanai Nepālā;
  • ceļošanas apdrošināšana, kas iekļauj veselības, krīzes vai glābšanas izmaksas visa ceļojuma laikā;
  • viesnīcas rezervācija vai apstiprinājums par dzīvesvietu 10 dienu karantīnas iziešanai Nepālā, ja nav izieta pilna vakcinācija.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ārvalstīs ievērot maksimālu piesardzību, īpaši izvairīties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēkuUzturoties Nepālā, aicinām sekot līdzi notikumu attīstībai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējo varasiestāžu un tūrisma kompāniju ieteikumus.

Ārlietu ministrija iesaka pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo situāciju reģionos, kurus plānots apmeklēt, kā arī vēlamo objektu pieejamību.

Nepāla atrodas seismiski aktīvā zonā un ir iespējamas zemestrīces. No jūnija līdz septembrim valstī ir lietus un plūdu sezona. Aktuālu informāciju par gaidāmajiem laika apstākļiem varat lasīt šeit.

Ārlietu ministrija aicina ceļošanai neizmantot tās Nepālas aviokompānijas, kuras Eiropas Komisija ir iekļāvusi nedrošo aviokompāniju sarakstā, jo to drošības standarti neatbilst starptautiski atzītajiem standartiem. Nedrošo aviokompāniju saraksts ir pieejams šeit.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nepieciešama vīza ieceļojot Nepālā. Lai saņemtu papildus informāciju par vīzu saņemšanas kārtību, ministrija aicina sazināties ar Nepālas vēstniecību Dānijā.

Veselība

Nepālā ir konstatēti  inficēšanās gadījumi ar krūmu (ērču) tīfu un holeru, tāpat izplatīta ir putnu gripa.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.