Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ārvalstīs ievērot maksimālu piesardzību, īpaši izvairīties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku. Uzturoties Nepālā, aicinām sekot līdzi notikumu attīstībai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējo varasiestāžu un tūrisma kompāniju ieteikumus.

Ārlietu ministrija iesaka pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo situāciju reģionos, kurus plānots apmeklēt, kā arī vēlamo objektu pieejamību.

Nepāla atrodas seismiski aktīvā zonā un ir iespējamas zemestrīces. No jūnija līdz septembrim valstī ir lietus un plūdu sezona. Aktuālu informāciju par gaidāmajiem laika apstākļiem varat lasīt šeit.

Ārlietu ministrija aicina ceļošanai neizmantot tās Nepālas aviokompānijas, kuras Eiropas Komisija ir iekļāvusi nedrošo aviokompāniju sarakstā, jo to drošības standarti neatbilst starptautiski atzītajiem standartiem. Nedrošo aviokompāniju saraksts ir pieejams šeit.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nepieciešama vīza ieceļojot Nepālā. Lai saņemtu papildus informāciju par vīzu saņemšanas kārtību, ministrija aicina sazināties ar Nepālas vēstniecību Dānijā.

Veselība

Nepālā ir konstatēti  inficēšanās gadījumi ar krūmu (ērču) tīfu un holeru, tāpat izplatīta ir putnu gripa.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv. Tāpat iespējams  sazināties ar Latvijas goda konsulu Karan Vaidya, pa e-pastu: thevaidyagroup@gmail.com, vai tālruņa numuru 9779851222273.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.