Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Ziemeļmaķedonijas Republikā. Apmeklējot Ziemeļmaķedoniju, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā Karaliste, ASV, Austrālija, Kanāda (angļu valodā), Francija (franču valodā), Vācija (vācu valodā).

Latvijas pilsoņi Ziemeļmaķedonijā var ieceļot bez vīzas un uzturēties 90 dienas pusgada laikā no pirmās ieceļošanas reizes, ieceļošanai Ziemeļmaķedonijā var izmantot arī Latvijā izdotās personas apliecības (eID kartes). Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Ziemeļmaķedonijā ir nepieciešams noformēt vīzu. Plašāka informācija par ieceļošanas noteikumiem šajā valstī ir pieejama sazinoties ar Ziemeļmaķedonijas vēstniecību Čehijā.

Ieceļojot Ziemeļmaķedonijā, 24 stundu laikā ir jāreģistrējas tuvākajā policijas iecirknī. Uzturoties viesnīcā šo procedūru veic automātiski. Reģistrācijas apliecinājumu jāsaglabā līdz aizbraukšanai.

Latvijas pilsoņa ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām, Latvijas nepilsoņa pasei jābūt derīgai vēl vismaz 3 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.. Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā:

Goda konsuls Zorančo Mitrovski ,  Adrese: Kosturski Heroi no. 38, Skopje, tālrunis: +389 32 391 809, pa e-pasts: consulate.latvia@ezimit.mk ,

kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.