Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Marokā ir augsts terorisma draudu līmenis, tāpēc aicinām ceļotājus ievērot piesardzību vietās, kurās pulcējas liels cilvēkus skaits. Marokas varas iestādes brīdina par pieaugošiem draudiem saistībā ar marokāņu iesaisti starptautiskajās teroristu organizācijās, kas darbojas Sīrijā un Irākā.

Stingri aicinām neapmeklēt Rietumsahāras teritoriju. Tāpat vēršam uzmanību, ka Marokas sauszemes robeža ar Alžīriju ir slēgta.

Ņemot vērā Marokā notikušos vardarbīgos incidentus pret ārvalstniekiem, aicinām būt piesardzīgiem ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā un nopietni izvērtēt nepieciešamību ceļot vienatnē. Marokā ir izplatītas zādzības, tādēļ aicinām ievērot piesardzību, lūdzot informāciju vai palīdzību. Valstī ir izplatītas krāpnieciskas darbības ar kredītkartēm, tāpēc aicinām ceļotājus regulāri sekot līdzi bankas konta pārskatam, kā arī, izņemot skaidru naudu no bankomāta, rūpīgi izvēlēties vietu, kur tas atrodas. Aizdomīgu darījumu kontā gadījumā iesakām nekavējoties informēt banku.

Autobraucējiem iesakām būt uzmanīgiem, jo mazākas nozīmes ceļu tehniskais stāvoklis, īpaši kalnu rajonos, var apdraudēt braucēju drošību.

Aicinām nefotografēt valdības un militārus objektus.

Vietējie likumi un paražas

Marokas likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ aicinām ceļotājus pirms Marokas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties un respektēt vietējās tradīcijas un apģērba kultūru. 

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Marokā var ieceļot bez vīzas un uzturēties valstī uz laiku līdz 3 mēnešiem pusgada laikā. Pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Marokā ir jānoformē vīza. Vīzu jautājumos aicinām sazināties ar Marokas vēstniecību Zviedrijā (tālrunis: +46 8 545 511 30 vai +46 8 545 511 31; e-pasts: morocco@telia.com).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv. Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Hicham Tazi, pa e-pastu: hichamtazi25@gmail.com, vai tālruņa numuru +212 22 54 10 56; +212 66 11 37 920.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.