Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Seišelu salās. Apmeklējot Seišelu salas, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā Karaliste, ASV, Austrālija, Kanāda (angļu valodā), Francija (franču valodā), Vācija (vācu valodā).

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Seišelu salās var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā.  Lai saņemtu plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Seišelu salās, aicinām sazināties ar Seišelu salu Augsto Komisiju Londonā, Apvienotajā Karalistē.

Ieceļojot var tikt lūgts uzrādīt turp un atpakaļceļa biļetes, apmešanās vietas rezervāciju, apliecinājumu par pietiekamiem finanšu līdzekļiem.

Jāreģistrējas un jāsaņem atļauja ieceļot https://seychelles.govtas.com/ . Reģistrējoties jānorāda turp un atpakaļceļa informācija,  apmešanās vietas rezervācija uz visu ceļojuma laiku, kā arī pietiekamu finanšu līdzekļu dati. Dokumentu izskatīšanas laiks aizņem 12 stundas. Saņemtā atļauja jāuzrāda izvēlētās lidsabiedrības apkalpojošam personālam pēc pieprasījuma, kā arī ieceļojot. Vairāk informācijas par ieceļošanas prasībām šeit. 

Pasei jābūt derīgai visu ceļojuma laiku. Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv  un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.