Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Seišelu salās ir iespējams saskarties ar laupīšanu, sīkām zādzībām, ielaušanos, vērstu gan pret iedzīvotājiem, gan ārvalstu tūristiem. Visbiežāk tiek zagtas rokassomas, apzagtas automašīnas un pārsvarā nakts stundās tiek aplaupīti ārvalstu tūristi. Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, un tās glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības.

Esiet modri un, atrodoties ārpus viesnīcas, izmantojiet mobilo tālruni ar viesabonēšanas iespējām, lai to varētu izmantot ārkārtas situācijā.

Ievērojiet piesardzību atsevišķos Seišelu salu rajonos un arī populārākajās vietās kā Bevalonnā (Beau Vallon) un galvaspilsētā Viktorijā (Victoria), it īpaši diennakts tumšajā lakā.

Seišelu salu policijas tālrunis +438 428 8000, ārkārtas situācijās tālrunis 999.

Vietējie likumi un paražas

Narkotiku lietošana un kontrabanda Seišelu salās ir nopietns pārkāpums. Atpūta pludmalē un sauļošanās tiek stingri kontrolēta – nūdisms ir sodāms pārkāpums.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Seišelu salās var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā.  Lai saņemtu plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Seišelu salās, aicinām sazināties ar Seišelu salu Augsto Komisiju Londonā, Apvienotajā Karalistē.

Ieceļojot var tikt lūgts uzrādīt turp un atpakaļceļa biļetes, apmešanās vietas rezervāciju, apliecinājumu par pietiekamiem finanšu līdzekļiem.

Pasei jābūt derīgai visu ceļojuma laiku. Vairāk informācijas par ieceļošanas prasībām šeit.  

Jāreģistrējas un jāsaņem atļauja ieceļot https://seychelles.govtas.com/ . Reģistrējoties jānorāda turp un atpakaļceļa informācija,  apmešanās vietas rezervācija uz visu ceļojuma laiku, kā arī pietiekamu finanšu līdzekļu dati. Dokumentu izskatīšanas laiks aizņem 12 stundas. Saņemtā atļauja jāuzrāda izvēlētās lidsabiedrības apkalpojošam personālam pēc pieprasījuma, kā arī ieceļojot.

Visiem ieceļotājiem jāpārliecinās, ka izvēlētā apmešanās mītne ir sertificēta. To iespējams izdarīt, apmeklējot Seišelu tūrisma departamenta tīmekļa vietni. Apmešanās vietas rezervāciju jāuzrāda ieceļojot imigrācijas dienesta pārstāvim.

Veselība

Atcelta prasība uzrādīt Covid-19 vakcinācijas sertifikātu vai negatīva testa rezultātu.

Ar saslimstības rādītājiem, iekšējiem ierobežojumiem un citu noderīgu informāciju iespējams iepazīties Seišelu salu Veselības ministrijas mājas lapā .

Ierobežojošie pasākumi var mainīties īsā laikā. Lai iegūtu plašāku informāciju, jums jākonsultējas ar Seišelu salu Veselības ministriju un jāseko līdz jaunākajiem notikumiem vietējos plašsaziņas līdzekļos.

Izceļojot no Seišelu salām nav nepieciešams veikt Covid-19 testu, tomēr, ja to pieprasa valsts, uz kuru plānots doties, ir iespējams veikt PCR testu, izmantojot privātas medicīnas kompānijas pakalpojumus, vairāk: https://covid.euromedical.info/ . Izmaksas jāsedz no personīgajiem līdzekļiem.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrāVienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.