Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

30. augustā tika ziņots par militāru apvērsumu Gabonā un valsts robežu slēgšanu. Lai arī pašlaik trūkst informācijas par situāciju Gabonā, pastāv risks plašākiem ierobežojumiem, protestiem un nemieriem. Ņemot vērā minētos apstākļus, Ārlietu ministrija stingri iesaka ceļotājiem neapmeklēt Gabonu.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Gabonā politiskā situācija ir nestabila, starp demonstrantiem un drošības spēkiem iespējamas vardarbīgas sadursmes. Aicinām neapmeklēt vietas, kur notiek demonstrācijas un mītiņi. Nemieru laikā policija veic personu pārbaudi, aicinām vienmēr līdzi ņemt personu apliecinošu dokumentu.

Aicinām ceļotājus Gabonā vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā personu apliecinošos dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, viedtālruņus, personu apliecinošos dokumentus. Valstī ir konstatēti arī laupīšanas (dažkārt bruņoti) gadījumi. Aicinām pilnībā izvairīties no pastaigām vienatnē nakts laikā.

Gvinejas līcī ir bijuši bruņoti uzbrukumi komerciāliem kuģiem. Aicinām būt piesardzīgiem, ceļojot piekrastes ūdeņos.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Gabonā ir nepieciešama vīza. Informāciju par vīzas noformēšanas iespējām var skaidrot Gabonas vēstniecībā Maskavā, tālr: +74992410080, e-pasts: ambgab_ru@mail.ru. Pastāv iespēja noformēt arī e-vīzu (ir atsevišķi ieceļošanas ierobežojumi): https://evisa.dgdi.ga 

Pasei ieceļošanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus.

Veselība

Ieceļojot Gabonā nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kā arī nav jāveic testēšana pēc ieceļošanas.

Testēšana var tikt veikta izlidojot no Gabonas. Par šiem nosacījumiem iesakām konsultēties pie aviokompānijas pārstāvjiem.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Tā kā Gabonā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.