Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Politiskā situācija valstī ir nestabila, jebkurā brīdī var notikt pēkšņas un iepriekš nesaskaņotas politiskās demonstrācijas, kas ātri pāraug vardarbīgos ielu grautiņos. Esošās politiskās, sociālās un epidemioloģiskās situācijas ietekmē ir pieaugusi noziedzība un nedrošība. Pirms došanās ceļā aicinām pārliecināties par situāciju uz ielas un galamērķa tuvumā. Nikaragvas imigrācijas likums aizliedz ārvalstniekiem iesaistīties jebkādās politiskās aktivitātēs. Ārlietu ministrija stingri iesaka neapmeklēt un netuvoties masu pulcēšanās vietām vai arī nekavējoties šādas vietas pamest un sekot vietējo varas iestāžu norādījumiem. Ārlietu ministrija iesaka turēt ūdens un pārtikas krājumus, uzlādētu telefona bateriju.

Orkānu sezona valstī parasti ilgst no maija līdz novembrim un skar gan Klusā okeāna, gan Atlantijas okeāna piekrastes. Informācija par aktuālo situāciju ir pieejama ASV Nacionālajā orkānu centrā (http://www.nhc.noaa.gov). Tā kā Nikaragva atrodas arī seismiski aktīvā zonā un iespējamas zemestrīces un vulkānu izvirdumi, ministrija aicina ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un vietējo iestāžu ieteikumiem un brīdinājumiem.

Nikaragvā ir iespējamas laupīšanas un zādzības, kā arī pastāv cilvēku nolaupīšanas draudi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas, turēt drošībā dokumentus. Tāpat ministrija aicina būt piesardzīgiem, atrodoties galvaspilsētā Managvā, tirgus laukumos, autobusu pieturās un pilsētas trūcīgajos rajonos, it īpaši diennakts tumšajā laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Nikaragvā bez vīzas līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem par vīzas nepieciešamību jāsazinās ar Nikaragvas vēstniecību Somijā (tālrunis: +(358) 969 806 00; e-pasts: embajada@emb-nicaragua.fi).

Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud cietumsods.

Nikaragvā pastāv ļoti stingri ierobežojumi attiecībā uz dronu un citu bezpilota lidaparātu un ierīču lietošanu. Šādu ierīču ievešanai un izmantošanai valstī jau pirms ieceļošanas nepieciešams saņemt īpašu atļauju no Nikaragvas varas iestādēm.

Veselība

Saistībā ar Zikas un Čikungunjas (Chikungunya) vīrusa izplatīšanās risku Nikaragvā, iesakām pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo informāciju par slimībām un to izplatības teritorijām, kas iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni +371 26 33 77 11 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs, un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.