Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Lai ieceļotu Jemenā, nav jāuzrāda vakcinācijas sertifikāts vai negatīvs PCR vai antigēna testa rezultāts. Ieceļošanas prasības Jemenā ir vienādas visiem ceļotājiem neatkarīgi no Covid-19 vakcinācijas statusa.

Drošības situācija

Ņemot vērā pašreizējo iekšpolitisko un drošības situāciju, iesakām nedoties uz Jemenu. Aicinām ceļotājus, kuri atrodas Jemenā, meklēt drošāko veidu, lai nekavējoties izceļotu no valsts.

Drošības situācija visā Jemenas teritorijā joprojām ir ļoti nestabila un bīstama. Valstī ir augsts terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudu līmenis, turpinās militāras sadursmes un vardarbība.

Ņemot vērā pirātisma draudus, iesakām izvairīties no ceļošanas Jemenas teritoriālajos ūdeņos, Adenas līcī, Somālijas piekrastē un Indijas okeāna Ziemeļrietumos.

Tropisko ciklonu ietekmē iespējamas vētras ar spēcīgu vēju un lietusgāzēm. Iesakām iepazīties ar informāciju par gaidāmajiem laika apstākļiem šeit

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Gan Latvijas pilsoņiem, gan nepilsoņiem ieceļošanai Jemenā ir nepieciešama vīza. Detalizēta informācija pieejama Jemenas vēstniecība Krievijas Federācijā, tālr: +7 499246 06 48.

Veselība

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas sniegto informāciju Jemenā strauji izplatās akūta zarnu infekcijas slimība – holēra.

Informācija par slimībām un to skartajām teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās, taču, ņemot vērā drošības situāciju Jemenā, iespējas sniegt konsulāro palīdzību ir ļoti ierobežotas.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.