Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Ņemot vērā, ka kopš 2022. gada marta Šrilankā notiek masu protesti sakarā ar sociālekonomiskās situācijas pasliktināšanos valstī un nestabilo drošības situāciju, lūdzam ceļotājus rūpīgi izvērtēt braucienu nepieciešamību un atturēties no nebūtiskiem ceļojumiem uz Šrilanku.

Drošības situācija

Ja atrodaties Šrilankā, aicinām ceļotājus ievērot piesardzību un sekot vietējo varasiestāžu norādījumiem. Vienlaikus iesakām izvairīties no masu pasākumu apmeklēšanas, kā arī neatrasties valsts iestāžu un militāro objektu tuvumā. Valdības un militāro iestāžu fotografēšana ir aizliegta. Šrilankas Terorisma Novēršanas Likums pieļauj ilgstošu personu apcietināšanu bez apsūdzības izvirzīšanas vai tiesas.

Valsts teritorija daudzviet ir mīnēta, tāpēc iesakām ievērot brīdinājumus par nesprāgušām mīnām un nenovirzīties no valsts galvenajiem ceļiem.

Valstī iespējami tropiskie cikloni un musonu lietavas, kas var ietekmēt vietējo transporta satiksmi, tāpēc pirms ceļojuma iesakām iepazīties ar detalizētu informāciju par laikapstākļiem Šrilankas Krīžu pārvaldības centra mājaslapā.

Norēķinu kartes iesakām izmantot tikai drošās iestādēs, jo arvien biežāk notiek kredītkaršu datu zādzības.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Lai ieceļotu Šrilankā, ir nepieciešama vīza. Elektroniskās ceļošanas atļaujas sistēma (Electronic Travel Authorization System – ETA) ļauj ceļotājiem Šrilankas īstermiņa vīzām - tūrismam, darījumiem un tranzītam - pieteikties elektroniski. Detalizēta informācija par pieteikšanās kārtību un izmaksām ir pieejama: www.eta.gov.lk.

Cita veida vīzas Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Šrilankā ir jānoformē Latvijā akreditētajā Šrilankas vēstniecībā Zviedrijā.

Pasei ieceļošanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus.

Šrilankas Imigrācijas un emigrācijas departaments izveidojis Ieceļošanas anketu Šrilankā, ko iespējams aizpildīt trīs dienas pirms ieceļošanas, tādējādi atvieglojot ieceļošanas procedūru. Pakalpojums ir bez maksas.

Noderīga informācija ir pieejama Šrilankas valdības tūrisma mājaslapā www.srilanka.travel .

Pirms lidojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, vai reiss notiks.

Veselība

Šrilankas kompetentās iestādes ir atvieglojušas ar Covid-19 saistītos veselības noteikumus attiecībā uz visām ieceļotāju grupām. Atcelta arī prasība uzrādīt Covid-19 vakcinācijas sertifikātu vai negatīvu PCR testu.

Veselības apdrošināšanas polises iegāde vairs nav obligāti noteikta, bet vēlama.

Covid-19 testa nosacījumus un citus ierobežojumus pirms ielidošanas ir nepieciešams pārbaudīt izvēlētajā lidsabiedrībā. Informācija par pasākumiem, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu Šrilankā atrodama Šrilankas Nacionālā Covid-19 novēršanas centra mājas lapā.

Šrilankā ir novērota Denges drudža izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Denges drudža skartās valstis.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Indijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Kolombo.: Goda konsuls Vernon Manil Fernando , e-pasts: info@latvia.lk, tālrunis +94112575740, 

kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. 

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.