Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Ņemot vērā, ka kopš 2022. gada marta Šrilankā notiek masu protesti sakarā ar sociālekonomiskās situācijas pasliktināšanos valstī un nestabilo drošības situāciju, lūdzam ceļotājus rūpīgi izvērtēt braucienu nepieciešamību un atturēties no nebūtiskiem ceļojumiem uz Šrilanku.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Šrilankas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Lai ieceļotu Šrilankā, ir nepieciešams pieteikties vīzai tiešsaistes sistēmā www.eta.gov.lk .

Nevakcinētām personām ieceļojot Šrilankā jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests angļu valodā, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma, vai ātrais antigēnu tests, veikts laboratorijā, ne agrāk kā 48 stundas pirms lidojuma.

No testa prasības atbrīvoti pilnībā vakcinēti ieceļotāji un bērni, jaunāki par 12 gadiem.

Pilnībā vakcinētām personām (divas nedēļas pēc pabeigtas vakcinācijas) jāspēj uzrādīt vakcinācijas apliecinājuma oriģināls, kuram, ja nav angļu valodā, jābūt arī tulkotam un apliecinātam. Bērni līdz 18 gadu vecumam tiek uzskatīti par pilnībā vakcinētiem, ja saņemta viena vakcīnas deva vismaz 2 nedēļas pirms ieceļošanas.

Veselības apdrošināšanas polises iegāde vairs nav obligāti noteikta, bet vēlama (vienam mēnesim izmaksas 12 USD). Veselības apdrošināšanu iespējams iegādāties šeit. 

Covid-19 testa nosacījumus un citus ierobežojumus pirms ielidošanas ir nepieciešams pārbaudīt izvēlētajā lidsabiedrībā. Sīkāka informācija par ieceļošanas Šrilankā nosacījumiem ir pieejama Šrilankas valdības tūrisma mājaslapā www.srilanka.travel/helloagain. Jautājumu gadījumā iespējama konsultācija pa tālruni +94 11 2426 900  vai rakstot elektroniski: helloagain@srilanka.travel .

Tranzīts lidostā iespējams, ja savienotais reiss notiek 10 stundu laikā. Ja plānojat pamest valsti, pirms lidojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, vai reiss notiks.

Ja atrodaties Šrilankā un nav iespējams izceļot, par vīzas pagarināšanas iespējām jākonsultējas ar Šrilankas imigrācijas un emigrācijas departamentu .

Informācija par pasākumiem, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu Šrilankā atrodama Šrilankas Nacionālā Covid-19 novēršanas centra mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ja atrodaties Šrilankā, aicinām ceļotājus ievērot piesardzību un sekot vietējo varasiestāžu norādījumiem. Vienlaikus iesakām izvairīties no masu pasākumu apmeklēšanas, kā arī neatrasties valsts iestāžu un militāro objektu tuvumā. Valdības un militāro iestāžu fotografēšana ir aizliegta. Šrilankas Terorisma Novēršanas Likums pieļauj ilgstošu personu apcietināšanu bez apsūdzības izvirzīšanas vai tiesas.

Valsts teritorija daudzviet ir mīnēta, tāpēc iesakām ievērot brīdinājumus par nesprāgušām mīnām un nenovirzīties no valsts galvenajiem ceļiem.

Valstī iespējami tropiskie cikloni un musonu lietavas, kas var ietekmēt vietējo transporta satiksmi, tāpēc pirms ceļojuma iesakām iepazīties ar detalizētu informāciju par laikapstākļiem Šrilankas Krīžu pārvaldības centra mājaslapā.

Norēķinu kartes iesakām izmantot tikai drošās iestādēs, jo arvien biežāk notiek kredītkaršu datu zādzības.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Elektroniskās ceļošanas atļaujas sistēma (Electronic Travel Authorization System – ETA) ļauj ceļotājiem Šrilankas īstermiņa vīzām - tūrismam, darījumiem un tranzītam - pieteikties elektroniski. Detalizēta informācija par pieteikšanās kārtību un izmaksām ir pieejama: www.eta.gov.lk.

Cita veida vīzas Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Šrilankā ir jānoformē Latvijā akreditētajā Šrilankas vēstniecībā Zviedrijā.

Veselība

Šrilankā ir novērota Denges drudža izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Denges drudža skartās valstis.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Indijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Kolombo.: Goda konsuls Vernon Manil Fernando , e-pasts: consulatlatvia@sltnet.lk , tālrunis +94 112385660, 

 arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. 

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.