Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Salvadoras Republiku nodibinātas 2001. gada 11.janvārī. Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija pievienojās Eiropas Savienības sadarbības dialogam ar Salvadoru, kas notiek Eiropas Savienības un Centrālamerikas dialoga ietvaros. 2012. gada 29. jūnijā tika parakstīts ES – Centrālamerikas Asociācijas nolīgums. Kopš 2013. gada 1. oktobra provizoriski piemēro šī nolīguma tirdzniecības sadaļu. Sadarbība notiek arī Eiropas Savienības un Latīņamerikas un Karību valstu kopienas (CELAC) ietvaros. ES un CELAC reģionu sadarbības nozīme pieaug, un kopš 2010. gada tiek uzturēts regulārs dialogs. 

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Protokols par diplomātisko attiecību nodibināšanu starp Latvijas Republiku un Salvadoras Republiku tika parakstīts 2001. gada 11. janvārī Ņujorkā.

2002. gada 12. martā Latvijā tika akreditēts pirmais Salvadoras vēstnieks Birons Fernando Larjoss Lopess (Byron Fernando Larios Lopez) ar rezidenci Stokholmā. 2006. gada 14. martā tika akreditēts Salvadoras Republikas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Martins Alberto Rivera Gomess (Martín Alberto Rivera Gómez).

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Salvadora ir Latvijas 130. nozīmīgākais eksporta un 115. nozīmīgākais importa preču tirdzniecības partneris. Saskaņā ar CSP provizoriskajiem datiem par 2021.gada pirmo pusgadu Latvijas tirdzniecības bilance ar Salvadoru ir pozitīva 0,08 MEUR apmērā. Preču imports nav reģistrēts.

Galvenās Latvijas eksporta preču grupas: elektroierīces un elektroiekārtas un to detaļas (71%), minerālais kurināmais, minerāleļļas un to pārtvaices produkti (17%) un mehānismi un mehāniskas ierīces, boileri, katli un to detaļas (12%).

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka. Detalizētākai informācijai lūdzu skatīt:

-        Preču tirdzniecība (eksports, imports) starp Latviju un Salvadoru

-        Pakalpojumu tirdzniecība (eksports, imports) starp Latviju un Salvadoru

-        Tiešās investīcijas

-        Tūrisms

ĪSA INFORMĀCIJA PAR SALVADORU

Platība

21,041 km²

Iedzīvotāju skaits

6,528,135 (2021. gads prognoze)

Galvaspilsēta

Sansalvadora

Valsts valoda

spāņu

Reliģija

Romas katoļu (57.1%), Protestanti (36,2%)

Valsts iekārta

Republika, neatkarīga kopš 1821. gada.

Nacionālā svētku diena

15.septembris, Neatkarības diena

Naudas vienība

ASV dolārs, bitcoin

 INFORMĀCIJAS AVOTI

Eiropas Savienības delegācija Salvadorā: https://eeas.europa.eu/delegations/el-salvador_en