Latvija pievērš lielu uzmanību attiecību stiprināšanai ar Centrālāzijas valstīm, tai skaitā Tadžikistānu. Centrālāzija ir viena no Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritārajiem sadarbības virzieniem. Tās ietvaros Latvija nodod savu pārejas un reformu pieredzi, lai veicinātu Centrālāzijas valstu, tai skaitā Tadžikistānas modernizāciju un attīstību. Līdztekus divpusējo attiecību stiprināšanai Latvija veicina Eiropas Savienības ciešāku sadarbību ar reģionu un aktīvi piedalās ES stratēģijas Centrālāzijā īstenošanā.

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Tadžikistānu tika nodibinātas 1994. gada 11. maijā.

Latvijas pārstāvība Tadžikistānā

Latvijas Republikas vēstniecība atrodas Taškentā, Uzbekistānā. Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Tadžikistānā kopš 2022. gada 21. novembra ir Reinis Trokša ar rezidenci Taškentā.

Tadžikistānas pārstāvība Latvijā

Tadžikistānas Republikas vēstniecība atrodas Minskā. Tadžikistānas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā kopš 2018. gada 21. novembra ir Mahmadšarifs Mahmuds Hakdods (Mahmadsharif Mahmud Haqdod).

Latvijas amatpersonu vizītes Tadžikistānā un tikšanās starptautiskajos formātos
2023. g. 6. decembris Latvijas un Tadžikistānas politiskās konsultācijas Dušanbē

2021. g. 2. decembris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Tadžikistānas ārlietu ministru Sirodžidinu Muhridinu (Sirojiddin Muhriddin) EDSO ārlietu ministru sanāksmē Stokholmā

2014. g. 10.–11. jūnijs Valsts prezidenta Andra Bērziņa valsts vizīte
2009. g. 11.–14. jūlijs Valsts prezidenta Valda Zatlera valsts vizīte
2008. g. 4. decembris

Ārlietu ministra Māra Riekstiņa tikšanās ar Tadžikistānas ārlietu ministra vietnieku Abdullo Juldoševu (Abdullo Yuldoshev) EDSO ārlietu ministru sanāksmē Helsinkos

2008. g. 26. septembris

Valsts prezidenta Valda Zatlera tikšanās ar Tadžikistānas prezidentu Emomali Rahmonu (Emomali Rahmon) ANO ĢA Ņujorkā
Tadžikistānas amatpersonu vizītes Latvijā

2013. g. 20. novembris

Ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministra vietnieka Umeda Davlatzoda (Umed Davlatzod) vizīte

2009. g. 8.–9. februāris

Valsts prezidenta Emomali Rahmona (Emomali Rahmon) valsts vizīte

Centrālāzija, tai skaitā Tadžikistāna ir viena no Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritārajiem partneriem. Mērķis ir dalīties ar Latvijas pārejas un reformu pieredzi, lai stiprinātu Centrālāzijas valstu modernizāciju un attīstību, ES un Centrālāzijas attiecības, kā arī Centrālāzijas reģionālo sadarbību.

Galvenās sadarbības jomas ir: laba pārvaldība, izglītība, uzņēmējdarbības attīstība, t.sk. eksportspējas stiprināšana, zaļās tehnoloģijas, dzimumu līdztiesība, robežu pārvaldība.

Latvija īsteno Tadžikistānā attīstības sadarbības projektus gan divpusējā, gan reģionālā formātā. Tadžikistānas jaunie profesionāļi piedalās Rīgas Juridiskās augstskolas programmā Eiropas tiesībās un ekonomikā. Kopš 2015. gada Latvija vada Eiropas Savienības robežu pārvaldības programmu Centrālāzijā BOMCA. 2021. gada 1. aprīlī Latvijas Valsts robežsardzes vadībā tika uzsākts programmas 10. posms BOMCA10.

Lai veicinātu ekonomisko un nozaru sadarbību, ir izveidota Latvijas un Tadžikistānas Apvienotā komiteja.

Plašāk