❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Gruzijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai:

  • Pirms ceļošanas uz Gruziju ir jāaizpilda elektroniska veidlapa, kurā jānorāda sava kontaktinformācija, apmešanās vieta, informācija par savu ceļošanas vēsturi un citas ziņas. Veidlapa jāiesniedz elektroniski un nav jāizdrukā. Visām personām, ieceļojot Gruzijā, tiks veikta ķermeņa temperatūras kontrole.
  • Ieceļojot Gruzijā ar aviosatiksmi, nepieciešams uzrādīt tikai apliecinājumu par pilna vakcinācijas kursa saņemšanu (ES digitālais COVID sertifikāts) vai apliecinājumu par Covid-19 pārslimošanu pēdējo 100 dienu laikā. Ja persona nav vakcinēta, ir vakcinēta daļēji vai nav pārslimojusi Covid-19 pēdējo 100 dienu laikā, tai ielidojot lidostā jāuzrāda negatīvs PCR tests (ne vecāks par 72 stundām), kā arī 3. dienā pēc ierašanās jāveic atkārtots PCR tests uz vietas Gruzijā.
  • Visām personām (arī pilnībā vai daļēji vakcinētām un Covid-19 pārslimojušām), ieceļojot Gruzijā pa sauszemi vai jūru, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas valstī. Tāpat šīm personām 3.dienā pēc ierašanās ir jāveic atkārtots PCR tests uz vietas Gruzijā.
  • Par PCR testa neveikšanu 3. dienā pēc ierašanās Gruzijā var tikt piemērota soda nauda.
  • Bērniem līdz 10 gadu vecumam Covid-19 tests nav nepieciešams.
  • Personām, kuras veic Covid-19 testu Gruzijā, izmaksas ir jāsedz no personīgajiem līdzekļiem.
  • Gruzijas Ārlietu ministrijas informācija angļu valodā par ieceļošanas noteikumiem atrodama šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Stingri iesakām neapmeklēt Gruzijas reģionus Abhāziju un Chinvali/Dienvidosetiju, kā arī bez īpašas vajadzības neapmeklēt šiem reģioniem piekļaujošās teritorijas Gori rajonā un Zugdidi rajonā. Teritorijās, kurās 2008. gadā notika militāras sadursmes starp Gruzijas un Krievijas bruņotajiem spēkiem, joprojām pastāv nesprāgušo lādiņu eksplozijas risks. Saskaņā ar Gruzijas likumdošanu ieceļošana no Krievijas teritorijas Abhāzijā un Chinvali reģionā/Dienvidosetijā ir krimināli sodāms pārkāpums, par ko pirmajā reizē var tikt piespriests naudas sods vismaz 1000 EUR apmērā vai atkārtotu pārkāpumu gadījumā piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem. Brīdinām, ka konsulārās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijā nonākušajiem šajās teritorijās ir ierobežota.

Vietējie likumi un paražas

Ceļotājiem, kuri izvēlējušies nolīgt vietējā autotransporta pakalpojumus, aicinām ievērot piesardzību un izvērtēt nepieciešamību ceļot diennakts tumšajā laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Gruzijā var ieceļot un uzturēties bez vīzas uz laiku līdz vienam gadam. Latvijas pilsoņi var ieceļot Gruzijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Gruzijā (arī rakstot Facebookhttps://www.facebook.com/embassyofLATVIAinGEO/?ref=br_rs), vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.