Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē Maldīvijas Republikas varas iestādes turpina veikt atsevišķus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanā. 

Ieceļojot valstī un izceļojot no tās vairs nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests (šis nosacījums attiecas arī uz nevakcinētām personām). Visiem ceļotājiem 96 stundu laikā pirms ieceļošanas un izceļošanas no Maldīvijas ir jāaizpilda ceļotāju veselības deklarācijas veidlapa

Karantīnas prasības ievērošana visiem ceļotājiem ir atcelta. Atrodoties sabiedriskās vietās ievērojamas sociālās distancēšanās prasības, obligāta mutes-deguna aizsega lietošana ārstniecības iestādēs, sabiedriskajā transportā.

Aicinām iepazīties ar Maldīvijas Republikas Tūrisma Ministrijas sagatavotajām vadlīnijām ieceļošanai valstī.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka būt piesardzīgiem un izvairīties no demonstrāciju norises vietām. Tāpat aicinām ievērot vietējo varasiestāžu norādījumus un sekot jaunākajai informācijai plašsaziņas līdzekļos. Valstī  pastāv vispārēji terorisma draudi.

Vietējie likumi un paražas

Maldīvu salās likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms Maldīvijas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Maldīvu salās ir īpaši bargi likumi attiecībā uz narkotisko vielu lietošanu un izplatīšanu, par ko var piespriest pat mūža ieslodzījumu. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Maldīvu salās var ieceļot bez vīzas un uzturēties līdz 30 dienām no ieceļošanas brīža. Ieceļojot jāuzrāda pase ar derīguma termiņu vismaz 6 mēneši, atpakaļ/tālāk ceļa biļete, finanšu līdzekļi (150 USD/dienā) vai apstiprināta viesnīcas rezervācija. Sīkāku informāciju par ieceļošanu Maldīvu salās var saņemt, sazinoties ar Maldīvijas Augsto Komisiju Londonā, Apvienotajā Karalistē.

Veselība

Saistībā ar Zikas vīrusa izplatīšanās risku Maldīvijā, iesakām pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo informāciju par slimībām un to izplatības teritorijām, kas iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts pārstāvniecības, konsulārās palīdzības sniegšana ceļotājiem šajā reģionā ir apgrūtināta.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.