Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot vispārēju piesardzību, uzturoties sabiedriskās vietās, izvairīties no demonstrāciju, kā arī citām liela cilvēku skaita pulcēšanās vietām. Tāpat ministrija aicina nopietni izvērtēt nepieciešamību doties tālu prom no galvenajām viesnīcām un pludmalēm, ārpus tūristu iecienītajām vietām vai pilsētas centra, it īpaši vienatnē vai nakts laikā. Aicinām rūpēties par savu personīgo mantu drošību, nenēsāt līdzi lielu daudzumu skaidras naudas, kā arī nenēsāt rotaslietas. Zagļi mēdz būt bruņoti, tādēļ uzbrukuma gadījumā ceļotāji ir aicināti neizrādīt pretestību. Policiju var izsaukt pa tālruņiem 911 vai 919.

Ārlietu ministrija arī aicina ceļotājus vienmēr pašiem salikt savu bagāžu kā arī nepiekrist iznest caur muitas zonu citām personām piederošas mantas.

No jūnija līdz novembrim Karību jūras reģions, tostarp Bahamu Salas, ir pakļauts spēcīgām viesuļvētru aktivitātēm. Dodoties uz Bahamu Salām, Ārlietu ministrija iesaka rūpīgi iepazīties ar laika prognozi Karību jūras reģionam, sekot līdzi vietējos plašsaziņas līdzekļos izplatītajiem brīdinājumiem par gaidāmajiem laika apstākļiem, kā arī ievērot atbildīgo dienestu sniegtās rekomendācijas. Ar detalizētu informāciju par gaidāmajiem laika apstākļiem reģionā var iepazīties arī Amerikas Savienoto Valstu Nacionālā viesuļvētru centra (US National Hurrican Center) mājaslapā: http://www.nhc.noaa.gov.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Bahamu Salās bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 3 mēnešus 6 mēnešu periodā.

Pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus respektēt vietējās tradīcijas un likumus. Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, paredzēti smagi sodi –naudas sods, deportācija vai cietumsods.

Veselība

Bahamu Salu valdības pieņemtie lēmumi par ierobežojumiem saistībā ar koronavīrusu pieejami Bahamu Salu premjerministra biroja mājas lapā. Informācija par ieceļošanas nosacījumiem un prasībām Covid-19 sakarā, atrodama Bahamu Salu tūrisma mājas lapā.

Ārlietu ministrija atgādina ceļotājiem, kuri dodas uz Karību jūras baseina un Dienvidamerikas valstīm, arī Bahamu Salām, par Zikas vīrusa un čikungunjas (chikungunya) vīrusa uzliesmojumiem un aicina ievērot individuālus profilakses pasākumus. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulātu Bahamās pa tālruni +12422250312,  +1 242 8284601; Fax: +1 242 361 0874, elektroniski:  latvianconsulate.bs@gmail.com vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni:  +371 26337711, vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98.pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.