Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Sakarā ar pastāvošo drošības situācijas saspīlējumu Tuvo Austrumu reģionā un saspringto sociālekonomisko stāvokli valstī, kas atstāj negatīvu ietekmi arī uz drošības situāciju Libānā, Ārlietu ministrija brīdina bez pamatotas vajadzības pašlaik neapmeklēt Libānu, jo īpaši valsts dienvidu reģionus.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Libānā. Apmeklējot Libānu, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā Karaliste, ASV, Austrālija, Kanāda (angļu valodā), Francija (franču valodā), Vācija (vācu valodā).

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir nepieciešama vīza. Latvijas pilsoņi ar ieceļošanas mērķi – tūrisms, vienreizējas ieceļošanas vīzu ar derīguma termiņu līdz 30 dienām un iespēju to pagarināt līdz 3 mēnešiem, var saņemt vēstniecībā, kā arī ieceļojot lidostā vai robežkontroles punktos uz robežas ar Sīriju. Latvijas nepilsoņiem vīza jānoformē pirms ceļojuma vēršoties kādā no Libānas pārstāvniecībām. Vairāk informācijas par iesniedzamajiem dokumentiem, kā arī par vīzu formēšanu, ja ieceļošanas mērķis ir cits, lūdzam skatīt Libānas vēstniecības Polijā mājaslapā.

Pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām un tajā nedrīkst būt Izraēlas ieceļošanas zīmogi. Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Renno A. Gerard, pa e-pastu: consulate@latvia.gov.lb, vai tālruņa numuru +961 1 616 261, Mob: +961 3 224 000.

Tā kā valstī nav Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.