Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Ceļotājiem pirms ierašanās Maurīcijā,  ir jāaizpilda ieceļošanas veidlapa: Mauritius All-in-One Travel Form. Veselības vai ceļojumu apdrošināšana, kas sedz ar Covid-19 saistītos izdevumus, nav obligāta, bet ir vēlama.

Citiem ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem vai to izmaiņām, lūdzam sekot līdzi tīmekļa vietnē, kas izveidota ceļotājiem uz Maurīciju.

Drošības situācija

Iesakām ievērot piesardzību, atrodoties vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī tūrisma apskates objektu tuvumā. Maurīcijā izplatītas kabatzādzības, līdz ar to aicinām neatstāt nepieskatītas personīgās mantas populāros tūristu rajonos, tostarp Port LouisGrand Baie un Flic en Flac. Aicinām glabāt atsevišķi personas apliecinošus dokumentus un to kopijas, kā arī ievērot papildu piesardzību izņemot naudu no bankomātiem.

Aicinām izvairīties no palikšanas naktsmītnēs, kas nav reģistrētas Maurīcijas Tūrisma pārvaldē.

Vietējie likumi un paražas

Maurīcijā par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi un tiek piespriests ļoti ilgs ieslodzījuma termiņš. Cietumsods šādos gadījumos ir obligāts un drošības naudu neļauj iemaksāt. Valstī ir nelegāli arī ieviest vai izmantot cigarešu ietinamos papīrus.

Ārvalstu ceļotājiem ieteicams vienmēr nēsāt līdzi personu apliecinošu dokumentu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Maurīcijā var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 3 mēnešiem pusgada laikā. Pases derīguma termiņam ir jābūt vismaz 6 mēnešiem pēc izceļošanas no valsts.  Par Latvijas nepilsoņu ieceļošanu Maurīcijā aicinām vērsties Maurīcijas Augstajā Komisijā Londonā, Apvienotajā Karalistē.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centra mājaslapā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.