DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Sīrijas Arābu Republika atzina Latvijas Republikas neatkarību 1991. gada 9. septembrī un diplomātiskās attiecības tika nodibinātas 1993. gada 25. maijā.

2004. gada 26. oktobrī tika akreditēts pirmais Sīrijas Arābu Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Muhamads Alī Hamauī (Mohamad Ali Hamoui) ar rezidenci Varšavā, Polijā. Kopš 2019. gada Sīrijas nozīmētais pagaidu pilnvarotais lietvedis Latvijā ir Alūšs Muhanads (Alloush Muhannad)  ar rezidenci Baltkrievijā, Minskā.

Latvijas intereses Sīrijā no 2001. gada oktobra līdz 2020. gada decembrim pārstāvēja goda konsuls Nihāds Zabadna (Nihad Zabadneh).

Kopš vardarbības uzliesmojuma Sīrijā 2011. gadā Latvijas un Sīrijas divpusējās attiecības nav bijušas aktīvas. Latvija cer, ka tuvākajā laikā Sīrijas valdība un opozīcija spēs vienoties par politiskā pārejas procesa uzsākšanu saskaņā ar 2012. gada Ženēvas Komunikē un 2015. gada ANO Drošības padomes rezolūciju Nr. 2254.

Par Eiropas Savienības sankcijām pret Sīriju

LATVIJAS ATBALSTS SĪRIJAI

Latvija vairākkārt ir sniegusi atbalstu Sīrijas iedzīvotājiem, lai risinātu vardarbības izraisīto humāno krīzi:

  • 2020. gadā Latvija sadarbībā ar starptautisko nevalstisko organizāciju "Un Ponte Per” (“Tilts uz”) uzsāka palīdzības projektu sievietēm un meitenēm Rakas reģionā Sīrijas ziemeļos (50 000 EUR);
  • 2019. gadā Latvija iemaksāja 10 000 EUR Eiropas Savienības Reģionālajā ieguldījumu fondā “Madād”;
  • 2017. gadā veikta iemaksa 10 000 EUR ANO Ģenerālās asamblejas izveidotajam izmeklēšanas mehānismam (IIIM) ar mērķi izmeklēt un sodīt atbildīgos par Sīrijā pastrādātajiem noziegumiem;
  • 2016. gada martā veikta iemaksa 50 000 EUR apmērā ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos Reģionālā palīdzības fondā;
  • 2015. gadā Latvija iemaksāja 50 000 EUR ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos Reģionālajā palīdzības fondā, kā arī veica iemaksu 50 000 EUR apmērā Pasaules Pārtikas programmas fondā un 50 000 EUR Eiropas Savienības Reģionālajā ieguldījumu fondā “Madād”;
  • 2013. gadā Latvija veica iemaksu 50 000 EUR apmērā ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos Reģionālā palīdzības fondā, kā arī 50 000 EUR Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijas Trasta fondā Sīrijas ķīmisko ieroču iznīcināšanai;
  • 2012. gadā Latvija ANO Humānās palīdzības koordinācijas centra Sīrijas ārkārtas palīdzības fondā iemaksāja 43 000 EUR.

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

Centrālā statistikas pārvalde ir tiešās pārvaldes iestāde, kura darbojas Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un ir galvenā valsts statistikas darbu veicēja un koordinatore valstī.

Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā un finanšu statistiku, banknošu statistiku, maksājumu un maksājumu sistēmu statistiku, finanšu stabilitātes statistiku, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku.

Preču tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Sīriju 

Pakalpojumu tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Sīriju

Tiešās investīcijas

Tūrisms

INFORMĀCIJAS AVOTI

Noderīgas saites

Informācija par valsti: https://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-14703856