Latvijas sabiedriskie mediji (LSM), intervējot t.sk. Latvijas vēstnieku ANO Andreju Pildegoviču, iepazīstina ar Latvijas virzību uz ANO Drošības padomi. Šeit ir lasāms un skatāms Latvijas televīzijas ziņu dienesta ārpolitikas redaktores Inas Strazdiņas 2019.gada 24.aprīļa sižets “Latvija 2025.gadā cer pievienoties ANO Drošības padomei”: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/latvija-2025-gada-cer-pievienoties-ano-drosibas-padomei.a316932/.

Latvijas sabiedriskie mediji (LSM) iepazīstina ar Latvijas ārpolitikas mērķi – iegūt vietu ANO Drošības padomē. Šeit ir lasāms un skatāms Latvijas televīzijas ziņu dienesta korespondentes Judītes Čunkas 2020.gada 27.jūlija sižets “Latvijai ambiciozs mērķis - vieta ANO Drošības padomē”: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/latvijai-ambiciozs-merkis-vieta-ano-drosibas-padome.a368511/

Veicinot sabiedrības diskusiju un iesaisti Latvijas virzībā uz ANO Drošības padomi, 2020. gada 23. oktobrī notika Latvijas Ārpolitikas institūta pētījuma “Latvijas intereses un iespējas Apvienoto Nāciju organizācijas drošības padomes nepastāvīgās dalībvalsts statusā” https://lai.lv/publikacijas prezentācija un diskusija. Diskusijas ieraksts pieejams video formātā šeit: https://www.youtube.com/watch?v=Q7fg_dQTevA.

Portāla Latvijas Vēstnesis 2020.gada 29.oktobra raksts “Latvija ANO Drošības padomē – kad, kāpēc un kā”: https://lvportals.lv/skaidrojumi/321365-latvija-ano-drosibas-padome-kad-kapec-un-ka-2020.

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča 2020.gada 20.oktobra raksts žurnālā Jurista vārds “Spēku koncentrēšana: Latvijas nākotnes ārpolitika un ANO”: https://juristavards.lv/doc/277399-speku-koncentresana-latvijas-nakotnes-arpolitika-un-ano/ (pilns raksts pieejams žurnāla papīra versijā vai iegādājoties e-žurnālu.)

Ārlietu ministrijas Youtube kontā ir izveidots atskaņošanas saraksts “Latvija ANO”, kurā ir pieejamas tematiskās diskusijas par Latvijas virzību uz ANO DP, kā arī Latvijas prioritārajām tēmām ANO: https://www.youtube.com/playlist?list=PLRCTj2CsHPlzr-hPHTnFYfxAfrd7cOlTz