Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Igaunijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2022.gada 1. aprīļa ieceļotājiem Igaunijā no ES, EEZ valstīm, Monako, Andoras, Sanmarīno, Šveices, Vatikāna un Lielbritānijas nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas/pārslimošanas sertifikāts un nav jāievēro pašizolācija.

Ieceļotāji no trešajām valstīm var neievērot pašizolāciju, ja tie var uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas/pārslimošanas sertifikātu, vai negatīvu testu. Izņēmums attiecas uz bērniem līdz 12 gadu vecumam, tranzīta pasažieriem un bēgļiem.

Informācija par valstī spēkā esošajiem Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem atrodama šajā tīmekļa vietnē - https://kkk.kriis.ee/en/faq/focus-covid-19-vaccination-self-isolation-crossing-the-estonian-border-personal-protection-equip.

Informācija par satiksmi

Aktuālāko informāciju par nosacījumiem lūdzam meklēt: Igaunijas policijas un robežsardzes pārvalde: angliskikrieviski. Igaunijas Ārlietu ministrija: angliskikrieviski. Igaunijas valdības mājaslapa par COVID-19 ierobežošanu: angliskikrieviski.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID-19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Terorisma uzbrukumu draudu līmenis dažādās Eiropas valstīs var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Ceļotāju iecienītās atpūtas vietās nepieciešams ievērot piesardzību – aicinām īpaši pieskatīt savas personīgās mantas, somas, lai izvairītos no kabatzagļiem, kā arī neglabāt naudu un personu apliecinošus dokumentus vienuviet.

Ceļojot ar automašīnu nav droši automašīnas salonā redzamā vietā atstāt personīgas mantas, somas, personu apliecinošus dokumentus.  

Lai izvairītos no nonākšanas ārkārtas situācijā, aicinām noformēt abus personu apliecinošo dokumentu veidus, kā arī nodrošināties ceļojuma laikā ar šo dokumentu kserokopijām.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Igaunijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Igaunijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

No 18. augusta Igaunija liedz iebraukšanu valstī Krievijas pilsoņiem, kuriem Šengenas vīzas ir izsniegusi Igaunija. Izņēmumi: Krievijas pilsoņi, kuriem Igaunijā dzīvo ģimenes locekļi (bērni, vecāki); Krievijas pilsoņi ar ilgtermiņa ilgtermiņa uzturēšanās atļauju; personas, kurām ir ļauts ieceļot atbilstoši ES likumiem; transporta pārvadātāji; personas, kurām Igaunijā nepieciešams ierasties humānu apsvērumu dēļ.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Igaunijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.