Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Ņemot vērā globālā terorisma draudus pasaulē, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem izvairīties no vietām, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī būt piesardzīgiem ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā. Sjerraleonē pastāv terorisma draudu risks. Sjerraleones dalība ANO miera uzturēšanas misijā Mali (MINUSMA), valsti var padarīt par grupējuma “Al-Qaida islāmiskajā Magrebā” uzbrukumu mērķi.

Valstī, it īpaši ārpus valsts galvaspilsētas Frītaunas, iesakām pārvietoties tikai diennakts gaišajā laikā un, ja iespējams, pieredzējušu, drošu vadītāju un konvoja pavadībā. Vienmēr nēsājiet līdzi personu apliecinošus dokumentus un informējiet savu darba devēju, ģimeni vai draugus par sava brauciena maršruta plānu.

Ceļotāju iecienītās atpūtas vietās nepieciešams ievērot piesardzību – aicinām īpaši pieskatīt savas personīgās mantas, somas, lai izvairītos no kabatzagļiem, kā arī neglabāt naudu un personu apliecinošus dokumentus vienuviet.

Ceļojot ar automašīnu nav droši automašīnas salonā redzamā vietā atstāt personīgas mantas, somas, personu apliecinošus dokumentus.  

Lai izvairītos no nonākšanas ārkārtas situācijā, aicinām noformēt abus personu apliecinošo dokumentu veidus, kā arī nodrošināties ceļojuma laikā ar šo dokumentu kserokopijām.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir vajadzīga vīza. Pasei vīzas noformēšanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus.

Lai saņemtu plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Sjerraleonē, aicinām sazināties ar Sjerraleones Augsto Komisiju Londonā, Apvienotajā Karalistē.

No 2022.gada 31.augusta visiem lidostas pasažieriem pirms plānotā lidojuma jāapmaksā vienreizēja lidostas nodeva 25 USD apmērā. Apmaksu iespējams veikt iepriekš šeit.

Papildu informāciju par Sjerraleoni lūdzam skatīt Sjerraleones Nacionālā Tūrisma biroja vietnē.

Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, ka reiss tiek nodrošināts.

Veselība

Lai ieceļotu valstī, nepieciešams vakcinēties pret dzelteno drudzi.

Valstī ir augsts tropisko slimību un infekciju saslimšanas risks. Ceļotāji tiek aicināti ievērot individuālus profilakses pasākumus.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrāVienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.