❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Sjerraleones varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Frītaunas Starptautiskā lidosta ir atvērta un darbojas.

Visām personām pirms plānotā ceļojuma ir jāreģistrējas Sjerraleones Tūrisma vietnē www.travel.gov.sl un jāsaņem ID numurs. Priekšnosacījums ieceļošanas atļaujas saņemšanai ir negatīva Covid-19 PCR testa uzrādīšana, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms plānotā lidojuma, aizpildīta veselības anketa, kā arī divu Covid-19 testu priekšapmaksa.

Ieceļojot tiks veikti atkārtoti 2 testi – eksprestests, kura negatīva rezultāta gadījumā, personai tiks ļauts turpināt ceļu. Otra testa rezultāti sagaidāmi 48 stundu laikā. Abi testi jāapmaksā caur valdības mājas lapu pirms ieceļošanas atļaujas saņemšanas, kas ir viens no nosacījumiem, lai atļauja tiktu izsniegta. Nevakcinētām personām PCR testa rezultāti jāsagaida, ievērojot pašizolāciju norādītā viesnīcā. Vakcinētām personām testa rezultāti jāgaida sevis izvēlētā uzturēšanās vietā.

Arī izceļojot no Sjerraleones, jāveic reģistrācija Sjerraleones Tūrisma vietnē, kā arī jāveic Covid-19 tests ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma. Atbrīvotas no izceļošanas testa ir personas, kuras Sjerraleonē uzturas ne ilgāk kā 5 dienas, kā arī bērni, jaunāki par 5 gadiem. Pieteikt un apmaksāt Covid-19 testu iespējams www.travel.gov.sl .

Personas, kuras ieceļo valstī un kurām ir vīrusa saslimšanas simptomi, tiek nosūtītas uz ārstniecības iestādi, izolētas un tiek veikti izmeklējumi. Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, ka reiss tiek nodrošināts.

Atkarībā no epidemioloģiskās situācijas ierobežojošie pasākumi var tikt pielāgoti aktuālajai situācijai, tādēļ ir būtiski sekot Sjerraleones vietējo pašvaldību ieteikumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā globālā terorisma draudus pasaulē, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem izvairīties no vietām, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī būt piesardzīgiem ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā. Sjerraleonē pastāv terorisma draudu risks. Sjerraleones dalība ANO miera uzturēšanas misijā Mali (MINUSMA), valsti var padarīt par grupējuma “Al-Qaida islāmiskajā Magrebā” uzbrukumu mērķi.

Valstī, it īpaši ārpus valsts galvaspilsētas Frītaunas, iesakām pārvietoties tikai diennakts gaišajā laikā un, ja iespējams, pieredzējušu, drošu vadītāju un konvoja pavadībā. Vienmēr nēsājiet līdzi personu apliecinošus dokumentus un informējiet savu darba devēju, ģimeni vai draugus par sava brauciena maršruta plānu.

Ceļotāju iecienītās atpūtas vietās nepieciešams ievērot piesardzību – aicinām īpaši pieskatīt savas personīgās mantas, somas, lai izvairītos no kabatzagļiem, kā arī neglabāt naudu un personu apliecinošus dokumentus vienuviet.

Ceļojot ar automašīnu nav droši automašīnas salonā redzamā vietā atstāt personīgas mantas, somas, personu apliecinošus dokumentus.  

Lai izvairītos no nonākšanas ārkārtas situācijā, aicinām noformēt abus personu apliecinošo dokumentu veidus, kā arī nodrošināties ceļojuma laikā ar šo dokumentu kserokopijām.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir vajadzīga vīza. Pasei vīzas noformēšanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus.

Lai saņemtu plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Sjerraleonē, aicinām sazināties ar Sjerraleones Augsto Komisiju Londonā, Apvienotajā Karalistē.

Veselība

Lai ieceļotu valstī, nepieciešams vakcinēties pret dzelteno drudzi.

Valstī ir augsts tropisko slimību un infekciju saslimšanas risks. Ceļotāji tiek aicināti ievērot individuālus profilakses pasākumus.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.