❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid - 19 strauju izplatību pasaulē Itālijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Itālijas reģioni var noteikt papildus prasības personām, kas ieceļo Itālijas teritorijā no ārzemēm. Sīkāk skatīt reģionu mājaslapās. 

Itālijā līdz 2021.gada 31.decembrim ir izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Ieceļošana no Eiropas Savienības un Šengenas valstīm:

Lai precizētu ieceļošanas prasības, pirms ceļošanas aizpildiet interaktīvo anketu, sazinieties ar avio pārvadātāju un galamērķa lidostu.

No š.g. 31.augusta līdz 25.oktobrim personām, kas ieceļo Itālijā no C saraksta valstīm (tostarp Latvijas), kā arī Šveices, Andoras, Monako un Izraēlas ir jāuzrāda:  

 • Aizpildīta digitālā anketa “Passenger Locator form”- https://app.euplf.eu/#/form, kuru pirms ieceļošanas ir jāuzrāda avio pārvadātājam vai atbildīgo dienestu darbiniekiem.
 • ES Digitālais Covid sertifikāts, kas apliecina ES dalībvalstī izsniegtu apliecinājumu par:

-  pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu, pēc kuras ir pagājušas 14 dienas, vai;

- negatīvu antigēnu vai molekulārā Covid-19 testa rezultātu (ne vecāku par 48 stundām), vai

- izslimotu Covid-19, kas apliecina, ka personai nav jāievēro pašizolācija.

Personām, kas ieceļojot nevar uzrādīt minētos dokumentus ir pienākums ievērot 5 dienu pašizolāciju, informēt par ierašanos Itālijas veselības dienestu un pēc 5 dienu pašizolācijas veikt atkārtotu antigēnu vai molekulāro Covid-19 testu.

Digitālajiem Covid sertifikātiem ir jāatbilst ES un Itālijas valdības noteiktajām prasībām un tiem jābūt tulkotiem itāļu, angļu, franču vai spāņu valodā. Digitālo Covid sertifikātu var uzrādīt digitālā vai papīra formā. Vakcinācijai jābūt veiktai ar Eiropas Zāļu aģentūrā atzītām vakcīnām.

Bērniem, kas ir jaunāki par 6 gadiem, nav jāveic antigēnu vai molekulārais tests.

Izņēmumi no digitālā Covid sertifikāta uzrādīšanas un pašizolācijas ievērošanas ieceļojot (pie nosacījuma, ka personai nav Covid-19 saslimšanas simptomi):

 • Jebkura pārvadātāja- avio, jūras, dzelzceļa vai sauszemes transporta apkalpes locekļiem;
 • Preču pārvadātājiem;
 • Personām, kas ceļo uz/no Vatikāna, Sanmarīno;
 • Personām, kas ieceļo un uzturas Itālijā ne ilgāk par 120 stundām neatliekamu darba, veselības vai citu ārkārtas vajadzību dēļ;
 • Personām, kas ieceļo Itālijā tranzīta nolūkos ar privātu transportlīdzekli uz laika posmu, kas nepārsniedz 36 stundas;
 • Pierobežu darbiniekiem, kas pārvietojas uz/no dzīvesvietas vai darbavietas;
 • Skolēniem un studentiem, kuri apmeklē studiju kursus ārpus savas dzīvesvietas katru dienu vai atgriežas tajā vismaz katru nedēļu;
 • Atgriežoties Itālijā ar privātu transportlīdzekli pēc uzturēšanās ārzemēs, kas atrodas ne vairāk kā 60 km attālumā no dzīvesvietas Itālijā un nav pagājušas vairāk kā 48h.

Informāciju par testa veikšanas iespējām var iegūt, zvanot Itālijas veselības ministrijas uzziņu tālruņiem:

 • zvaniem no ārvalstīm: +39 0232008345+39 0283905385;
 • zvaniem Itālijā: 1500

Ieceļošana no D saraksta valstīm:

No š.g. 31.augusta līdz 25.oktobrim personām, kas pēdējo 14 dienu laikā ir uzturējušās vai ceļojušas tranzītā caur kādu no D saraksta valstīm, ieceļojot Itālijā ir jāuzrāda šādi dokumenti:

- digitālais Covid sertifikāts, kas apliecina pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu ar Eiropas Zāļu aģentūrā atzītām vakcīnām, pēc kuras ir pagājušas 14 dienas;*

- negatīvs Covid-19 antigēnu vai molekulārā testa rezultāts ne vecāks kā 72 stundas (ieceļot no Lielbritānijas un Ziemeļīrijas, Covid-19 testa rezultāts ne vecāks kā 48h);*

- aizpildīta Passenger Locator form.

*Gadījumā, ja persona nevar uzrādīt kādu no šiem dokumentiem, tad tai ir jāievēro 5 dienu pašizolācija un jāveic atkārtots Covid-19 tests pēc 5 dienu pašizolācijas pabeigšanas.

No š.g. 31.augusta līdz 25.oktobrim personām, kas pēdējo 14 dienu laikā ir uzturējušās vai ceļojušas tranzītā caur Kanādu, Japānu vai ASV, ieceļojot Itālijā ir jāuzrāda šādi dokumenti:

- digitālais Covid sertifikāts, kas apliecina pabeigtu vakcinācijas kursu ar Eiropas Zāļu aģentūrā atzītām vakcīnām, pēc kura ir pagājušas 14 dienas vai izslimotu Covid-19;

- negatīvs antigēnu vai molekulārā Covid-19 testa rezultāts (ne vecāks par 72 stundām).

- aizpildīta Passenger Locator form.

Ieceļošana no E saraksta valstīm:

Personām, kas pēdējo 14 dienu laikā ir uzturējušās (arī tranzītā) kādā no E saraksta valstīm, ir atļauts ieceļojot Itālijā tikai darba, veselības, mācību, ārkārtas situāciju dēļ vai, lai atgrieztos dzīvesvietā. Ieceļojot Itālijā, ir jāuzrāda aizpildīta Passenger Locator form un Covid-19 testa rezultāts (ne vecāks kā 72 stundas), jāievēro 10 dienu pašizolācija un jāveic atkārtots Covid-19 tests pēc 10 dienu pašizolācijas pabeigšanas.

Uz personām, kas ir uzturējušās (arī ceļojot tranzītā) Brazīlijā, Indijā, Šrilankā vai Bangladešā attiecas papildus ierobežojošie pasākumi.

Ar ieceļošanas nosacījumiem ir iespējams iepazīties šeit.

Uzturēšanās un pārvietošanās ierobežojumi Itālijas iekšzemē:

Ir noteikti šādi pārvietošanās ierobežojumi:

 • Baltās krāsas reģionos ārtelpās, ievērojot drošības distanci un pulcēšanās ierobežojumus, nav obligāta sejas masku lietošana. Atsevišķos Itālijas reģionos var būt individuāli ierobežojumi attiecībā uz sejas masku lietošanu.  To lietošana ir obligāta iekštelpās un personu pulcēšanās gadījumā - ārtelpās, muzejos, veikalos un sabiedriskajā transportā, kad nav iespējams ievērot drošības distanci, izņemot izolētas vietas, kurās nav ilgstoša citu personu klātbūtne, sporta aktivitāšu laikā, bērniem līdz 6 gadu vecumam vai invalīdiem; obligāta drošas distancēšanās un sanitāro higiēnas normu ievērošana.
 • Starp oranžās un sarkanās krāsas reģioniem pārvietošanās ir atļauta tikai darba, veselības vai citas ārkārtas nepieciešamības dēļ, vai lai atgrieztos dzīvesvietā. Tas ir atļauts personām, kas var uzrādīt digitālo Covid sertifikātu. Vairāk informācijas šeit.
 • No š.g. 6.augusta personām (izņemot bērnus līdz 12 gadu vecumam), lai apmeklētu šādas iestādes:

- muzejus, teātrus, kinoteātrus, izstādes, koncertus u.c. kultūras pasākumus, ēdināšanas iestādes – restorānus un bārus (iekštelpās/pie galda), kongresus, trenažieru un sporta zāles, sporta pasākumus un sacensības, peldbaseinus, SPA centrus, termālās pirtis, tematiskos un atrakciju parkus, gadatirgus, sociālos un atpūtas centrus, spēļu zāles u.c. sabiedriska rakstura iestādes - ir jāuzrāda digitālais Covid sertifikāts, kas apliecina negatīvu antigēnu vai molekulārā Covid-19 testa rezultātu (ne vecāku par 48 stundām), izslimotu Covid-19 vai vismaz vienas Covid-19 vakcinācijas potes saņemšanu, pēc kuras ir pagājušas 14 dienas.

 • No š.g. 1.septembra personām, kas vēlas izmantot iekšzemes/nacionālos transporta pārvadātāju pakalpojumus (starpreģionu lidmašīnu, kuģu un prāmju, vilcienu (piemēram, Intercity, ātrgaitas vilcienu) nomas un starpreģionu autobusu) - būs jāuzrāda digitālais Covid sertifikāts, kas apliecina negatīvu antigēnu vai molekulārā Covid-19 testa rezultātu (ne vecāku par 48 stundām), izslimotu Covid-19 vai vismaz vienas Covid-19 vakcinācijas potes saņemšanu, pēc kuras ir pagājušas 14 dienas.

Precīzu reģionu krāsu sadalījumu un tajos noteiktos ierobežojumus var skatīt šeit.

Baltās un dzeltenās krāsas reģionos ir atļauta kultūras un sporta pasākumu organizēšana iekštelpās un ārtelpās ar ierobežotu dalībnieku skaitu, ceremoniju svinības gan āra, gan iekštelpās, ar nosacījumu, ka pasākumu dalībnieki var uzrādīt digitālo Covid sertifikātu. Atsākta kruīzu kuģu darbība, ievērojot drošības nosacījumus.

Par ierobežojumu neievērošanu var tikt noteikts administratīvais sods no 400-1000 Euro, par atsevišķiem smagākiem ierobežojumu pārkāpumiem, kā arī par nepatiesas informācijas sniegšanu saistībā ar digitālo Covid sertifikātu – kriminālsods. 

 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

 

Drošības situācija

Ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Romā, Milānā, Venēcijā, Bari, Palermo, Katānijā, u.c.) nepieciešams ievērot piesardzību, lai izvairītos no kabatzagļiem. Nav ieteicams nēsāt uzkrītošas rotaslietas, ņemt līdzi lielas naudas summas un turēt vienviet visus dokumentus. Ceļojot ar automašīnu nav droši automašīnas salonā redzamā vietā atstāt personīgas mantas, somas, personu apliecinošus dokumentus.   

Ņemot vērā valsts ģeogrāfisko novietojumu, Itālijā bieža parādība ir zemestrīces. Aicinām iepazīties ar informāciju Itālijas Civilās aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē, kā rīkoties pirms zemestrīces, zemestrīces laikā un arī pēc tās.

Pirms došanās uz kādu no kalnu kūrortiem pārliecinieties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem, un sekojiet līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. Intensīvas snigšanas rezultātā, kā arī lavīnu draudu dēļ var tikt bloķēti ceļi un traucēta satiksme. Tāpat valstī ir iespējamas stipras lietusgāzes un plūdi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Itālijā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga, privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Itālijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Itālijā, joprojām ir liels saslimšanas gadījumu skaits ar masalām.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.