❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Urugvajas Austrumu Republikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

No 2021.gada 6. janvāra ārvalstniekiem ieceļošana Urugvajā ir liegta. Ieceļot Urugvajā atļauts pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, akreditētiem diplomātiem un starptautisko organizāciju pārstāvjiem, ģimenes apvienošanas un humānu apsvērumu dēļ, tāpat atļauts tranzīts, ja tas ir saistīts ar darbu vai juridisku iemeslu dēļ.

Visiem ārvalstniekiem ieceļojot obligāti nepieciešams pieprasīt Urugvajas Nacionālā migrācijas dienesta atļauju ieceļot, sīkāk šeit. Saņemot atļauju, tiek piešķirts QR kods, kas ir derīgs 30 dienas.

Katrai personai ieceļojot valstī ir jāuzrāda arī negatīvs Covid-19 PCR tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļojuma.

Pēc ierašanās visām personām ir jāievēro pašizolācija 14 dienas, ko iespējams izbeigt veicot 7.dienā atkārtotu negatīvu Covid-19 testu.

Ārvalstniekiem jābūt noformētai veselības apdrošināšanas polisei, kas sedz ārstēšanās izdevumus Covid-19 saslimšanas gadījumā.

Lai valstī ierobežotu vīrusa izplatību, obligāta prasība ir sejas aizsargmasku lietošana un sociālās distancēšanās ievērošana.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Dabas katastrofu gadījumā, aicinām sekot līdzi Urugvajas organizācijai SINAE (iespējams sekot līdzi Twitter kontam, spāņu valodā @sinae_oficial).

Meža ugunsgrēki vasaras mēnešos (no decembra līdz martam) var izcelties sausās vietās. Reizēm ir lielas vētras, kas var ilgt 2-3 dienas un nodarīt smagus postījumus. Laika apstākļu brīdinājumus izdod Urugvajas meteoroloģijas institūts (iespējams sekot līdzi Twitter kontam, @MeteorologiaUy).

Ārlietu ministrija aicina ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Montevideo) vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, dokumentus. Valstī ir konstatēti arī laupīšanas (dažkārt bruņoti) gadījumi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Urugvajā var ieceļot bez vīzas ar uzturēšanos līdz 90 dienām pusgada laikā. Latvijas nepilsoņus par ieceļošanas kārtību Urugvajā aicinām sazināties ar Urugvajas vēstniecību Somijā.

Veselība

Urugvajā ir izplatīts tropu drudzis. Nepieciešams veikt pasākumus, lai izvairītos no odu kodumiem. Ja ceļojuma laikā Jums ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzības, zvaniet 911 un lūdziet ātro palīdzību.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā Urugvajā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.