❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Urugvajas Austrumu Republikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

  • Urugvajā atļauts ieceļot pilnībā vakcinētiem ārvalstniekiem, kuriem, kopš vakcinācijas pabeigšanas pagājušas ne mazāk kā 15 dienas un ne vairāk kā 9 mēneši. Nevakcinētiem ārvalstniekiem ieceļošana Urugvajā ir liegta.
  • Visiem ārvalstniekiem jāaizpilda Veselības apliecinājums 48 stundu laikā pirms ieceļošanas.
  • Visiem ieceļotājiem jāuzrāda vakcinācijas apliecinājums
  • Ārvalstniekiem jābūt noformētai veselības apdrošināšanas polisei, kas sedz ārstēšanās izdevumus Covid-19 saslimšanas gadījumā.

Bērni līdz 6 gadu vecuma atbrīvoti no visām augstāk minētajām prasībām.

Personām, kas Covid-19 pārslimojušas, ne agrāk kā 10 dienas, bet ne vēlāk kā 90 dienas pēc pozitīva testa, jālejuplādē laboratorijas testa rezultāts aizpildot Veselības apliecinājumu un tādā gadījumā persona var tikt atbrīvota no Covid-19 PCR testa prasības.

Lai valstī ierobežotu vīrusa izplatību, obligāta prasība ir sejas aizsargmasku lietošana un sociālās distancēšanās ievērošana.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Dabas katastrofu gadījumā, aicinām sekot līdzi Urugvajas organizācijai SINAE (iespējams sekot līdzi Twitter kontam, spāņu valodā @sinae_oficial).

Meža ugunsgrēki vasaras mēnešos (no decembra līdz martam) var izcelties sausās vietās. Reizēm ir lielas vētras, kas var ilgt 2-3 dienas un nodarīt smagus postījumus. Laika apstākļu brīdinājumus izdod Urugvajas meteoroloģijas institūts (iespējams sekot līdzi Twitter kontam, @MeteorologiaUy).

Ārlietu ministrija aicina ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Montevideo) vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, dokumentus. Valstī ir konstatēti arī laupīšanas (dažkārt bruņoti) gadījumi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Urugvajā var ieceļot bez vīzas ar uzturēšanos līdz 90 dienām pusgada laikā. Latvijas nepilsoņus par ieceļošanas kārtību Urugvajā aicinām sazināties ar Urugvajas vēstniecību Somijā.

Veselība

Urugvajā ir izplatīts tropu drudzis. Nepieciešams veikt pasākumus, lai izvairītos no odu kodumiem. Ja ceļojuma laikā Jums ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzības, zvaniet 911 un lūdziet ātro palīdzību.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā:

Goda konsuls Miguel Angel Loinaz Ramos, adrese: Soriano 1124, Montevideo, Uruguay, Código Postal 11100, e-pasts: consuladoletonia@montevideo.com.uy, tālruņa numurs +598 2901 2079,

kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.