Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Lai gan Dominikānas Republika ir atvērusi savas valsts sauszemes, jūras un gaisa robežas, valstī joprojām ir spēkā dažādi nosacījumi Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai.

Pirms ieceļošanas ir jābūt aizpildītai arī Travellers Health Affidavit veidlapai, kurā jānorāda informācija par to, vai nav kādi Covid-19 vīrusa simptomi, kā arī sava uzturēšanās vietas adrese un kontaktinformācija. Minēto veidlapu var atrast, aizpildot elektronisko ieceļošanas apliecinājumu portālā: https://eticket.migracion.gob.do/.

Ieceļojot Dominikānā, ir atcelta prasība uzrādīt vakcinācijas sertifikātu, PCR testu vai antigēna testu, neatkarīgi no ceļotājā vakcinācijas statusa un vecuma.

Plašāka informācija par Covid-19 ierobežojošiem pasākumiem Dominikānas Republikā ir atrodama šeit.

Drošības situācija

Dominikānas Republikā ir augsts noziedzības līmenis. Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Publiskās vietās un uz ielām neiesakām nēsāt dārgas rotaslietas, lielas naudas summas vai vērtīgus priekšmetus, piemēram, viedtālruņus un fotoaparātus.

Automašīnas vadīšanas laikā, aicinām aizvērt mašīnas logus, durvis un nerunāt pa mobilo tālrunu, kā arī būt piesardzīgiem pie luksoforiem. Bieža parādība, ka gājējiem uz ielas braucošie motociklu vadītāji izrauj rokassomas un citas vērtīgas mantas, kā rezultātā uzbrukuma upuris var ciest.

Jāievēro īpaša piesardzība nakts stundās un attālos Dominikānas Republikas rajonos. Nekad neizmantojiet nereģistrētus taksometrus un nelietojiet uz ielas sastaptos taksometrus. Izmantojiet tikai lidostās vai viesnīcās piedāvātos taksometru pakalpojumus vai rezervējiet taksometru no uzticama pakalpojumu sniedzēja.

Uzmanieties no tūrisma izbraucieniem vai citiem aicinājumiem ceļot pa valsti no nepazīstamām personām un nereģistrētām tūrisma kompānijām. Izvairieties no pastaigas vienatnē nakts stundās un neatstājiet dzērienus bez uzraudzības.

Dažreiz notiek vardarbīgi uzbrukumi un bruņotas laupīšanas pret ārvalstniekiem, jo īpaši lielajās pilsētās. Santodomingo ir notikuši vairāki gadījumi, kad ārvalstnieku pastaigas laikā dzīvojamos rajonos, dienas laikā ir aplaupa bruņotas personas.

Vietējie likumi un paražas

Valstī noteikti bargi sodi par jebkāda veida narkotiku lietošanu, izplatīšanu, uzglabāšanu un pārvadāšanu. Pat niecīgu narkotisko vielu pārvadāšana vai uzglabāšana var novest pie ilga cietumsoda un liela naudas soda. Tiesas procesi un lietas izskatīšana var ilgt vairākus gadus, kuras laikā apsūdzētā persona, visticamāk, tiks turēta apcietinājumā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Dominikānas Republikā bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 30 dienām ar mērķi tūrisms. Nepieciešams iegādāties tūrista karti,  kuru var saņemt lidostā pie ielidošanas. Tūrista kartes izmaksas – 10$. Tūrista karti var iegādāties arī tiešsaistē https://www.dgii.gov.do/Tturistaweb. Pases derīguma termiņam jābūt 6 mēneši pēc izceļošanas no valsts.

Veselība

Valstī pastāv risks inficēties ar Zikas vīrusu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv

Konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Dominikānā:

Goda konsuls - Pedro Teófilo Lamas Haché, e-pasts: lvconsulate@codetel.net.do,  tālruņa numurs: 18096200862; +1 809 255 08 02. 

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.