Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Kotdivuāras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Ieceļošanai Kotdivuārā un izceļošanai ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kurš ir veikts pēdējo 2 dienu laikā;
  • Pirms ierašanās valstī katram ceļotājam tiešsaistē https://deplacement-aerien.gouv.ci/#/home ir obligāti jāaizpilda deklarācija (DDVA – Déclaration de Déplacement par Voie Aérienne), ko nepieciešams saglabāt no brīža, kad persona ieceļo valstī, līdz izceļošanai no valsts, kā arī jāveic sekojošas iemaksas: ieceļojot valstī 2000 CFA (3 EUR) apmērā, izceļojot no valsts - 25 000 CFA  (38 EUR) apmērā;
  • Sīkāka informācija par ieceļošanas prasībām: https://deplacement-aerien.gouv.ci/#/home
  • Par Covid-19 situāciju valstī sīkāka informācija pieejama šeit: https://sante.gouv.ci/

Drošības situācija

Ņemot vērā nestabilo politisko situāciju reģionā, iesakām izvērtēt nepieciešamību doties uz Kotdivuāru un īpaši izvairīties no ceļošanas 20 km pierobežas joslā ar Libēriju, 40 km pierobežas joslā ar Mali un Burkina Faso, kā arī Comoé nacionālā parka apkārtnē ziemeļaustrumu pierobežas reģionā.

Iesakām ceļotājiem ievērot piesardzību ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā, kā arī vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits.  Saistībā ar terorisma draudiem, pēc iespējas izvairieties no masu pasākumiem un demonstrācijām, kā arī sekot jaunākajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējās policijas un drošības iestāžu darbinieku norādījumus.

Kotdivuārā, īpaši administratīvajā galvaspilsētā Abidžānā (Abidjan) pastāv zādzību un bruņotu laupīšanu risks, īpaši diennakts tumšajā laikā, tādēļ aicinām ceļotājus turēt dokumentus un personīgās mantas drošībā, pārvietojoties ar automašīnu turēt tās durvis aizslēgtas un logus aizvērtus, neatstāt vērtīgas mantas redzamā vietā, ievairīties no sabiedriskā transporta lietošanas vai pastaigām diennakts tumšajā laikā.

Spēcīgo zemūdens straumju dēļ peldēšanās okeāna var būt bīstama. Valstī netiek nodrošināti krasta glābšanas pakalpojumi un ik gadu peldoties piekrastē noslīkst daudz cilvēku.

Vietējie likumi un paražas

Narkotisko vielu pārvadāšana, turēšana vai tirgošana valstī ir krimināli sodāms pārkāpums, par ko draud ilgs cietuma ieslodzījums un bargi naudas sodi.

Valstī aizliegts fotografēt militāru objektu, valsts iestāžu un citu sensitīvu objektu, kā, piemēram, radio un TV, lidostas, prezidenta pils, De Gaulle un Houphouet-Boigny tiltu tuvumā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Kotdivuārā ir nepieciešama vīza. Informācija par vīzas noformēšanas nosacījumiem pieejama mājas lapā: https://snedai.com/visaenambassade/ .

Veselība

Bridinām ceļotājus, ka valstī ir reģistrēti malārijas, Denges drudža un Zikas vīrusa uzliesmojumi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnēs..

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.