❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 straujo izplatību Bahreinas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatīšanās ierobežošanai. Bahreinā var iebraukt to valstu pilsoņi, kuriem šobrīd Bahreina izsniedz vīzas. Vairāk aktuālās informācijas e-vīzu portālā.

  • Visām personām no 6 gadu vecuma ieceļojot Bahreinā jāuzrāda Covid-19 PCR tests ar QR kodu, kas nav veikts agrāk par 72 stundām (vai ne agrāk par 48 stundām, ja ceļo no “sarkanā saraksta” valstīm), un par saviem līdzekļiem jāveic atkārtoti testi uzreiz pēc ieceļošanas, kā arī piektajā un desmitajā dienā.
  • Pēc ierašanās nekavējoties jādodas 10 dienu karantīnā kādā no Bahreinas varas iestāžu apstiprinātajām apmešanās vietām (pirms ceļojuma ir jābūt apmešanās vietas rezervācijai).
  • Visiem ieceļotājiem nepieciešams lejupielādēt mobilo aplikāciju BeAware Bahrein, ar kuras palīdzību var samaksāt par nepieciešamajiem testiem.

Personām, kuras ir saņēmušas pilnu vakcināciju pret Covid-19 un to pierāda ar attiecīgiem dokumentiem, ir atbrīvotas no prasības uzrādīt negatīvu testu pirms ieceļošanas un karantīnas, tomēr tām būs jāveic testi uzreiz pēc ieceļošanas un piektajā un desmitajā dienā.

Personām, kas plāno ieceļot Bahreinā no Saūda Arābijas pa pārvadu King Fahd Causeway, ir obligāti jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR testa rezultāts, kas nav vecāks par 72 stundām.

Tranzīts caur Bahreinas starptautisko lidostu ir atļauts un tests nav jāveic, ja persona nepamet tranzīta zonu. Atsevišķi avioreisi var būt pārcelti vai atcelti iepriekš nebrīdinot. Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, ka reiss tiek nodrošināts.

Vairāk informācija par prasībām ieceļotājiem atrodama Bahreinas lidostas mājas lapā.

Ja atrodoties Bahreinā personai parādās Covid-19 vīrusa simptomi, ir nekavējoties jāzvana uz tālruni 444 un jāseko kompetento iestāžu norādījumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

2021. gada 5. janvārī Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina un Ēģipte vienojās normalizēt attiecības ar Kataru, tādēļ pamazām tiek atcelti ierobežojumi gaisa satiksmei starp šīm valstīm. Bahreina ir no jauna atvērusi gaisa robežu ar Kataru. Aicinām ceļotājus, kuri dodas caur/uz Dohu, ieskaitot tos, kuriem ir apstāšanās vienā no iepriekš minētajām valstīm, pārliecināties par reisa aktualitāti.

Ņemot vērā terorisma draudus, saspīlējumu reģionā, kā arī valstī regulāri notiekošos nemierus un protesta akcijas, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību, uzturoties sabiedriskās vietās, un izvairīties no demonstrācijām, kā arī citām liela cilvēku skaita pulcēšanās vietām.

Iesakām ceļošanai izmantot tikai valsts galvenos ceļus un sekot jaunākajai informācijai par drošības situāciju valstī.

Vietējie likumi un paražas

Bahreinā likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ aicinām ceļotājus pirms brauciena rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem ieceļošanai Bahreinas Karalistē ir jānoformē vīza, ko iespējams izdarīt arī tiešsaistes režīmā Bahreinas Karalistes oficiālajā tīmekļa vietnē: http://www.evisa.gov.bh/ Papildu informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Bahreinas vēstniecībā Krievijas Federācijā, Maskavā.

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Ja tiek pārkāpti uzturēšanās nosacījumi, piemēram, uzturēšanās laiks, nav pagarināta uzturēšanās atļauja, ceļotājiem var tikt piemērots liels naudas sods.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.