Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Latvijas valstspiederīgajiem nav ierobežojumu ieceļot Beļģijā. Masku lietošana Beļģijā tiek ieteikta sabiedriskajā transporta pīķa stundās kā arī vietās ar lielu cilvēku plūsmu.

Drošības situācija

Beļģijas galvaspilsētā Briselē ir izplatītas zādzības tūristu iecienītās vietās un sabiedriskā transporta mezglos, kur pulcējas daudz cilvēku. Aicinām būt uzmanīgiem un vērīgiem, neatstāt savas personīgās mantas un dokumentus bez uzraudzības un pēc iespējas izvairīties no vietām ar lielu cilvēku plūsmu.

Terora aktu iespējamības līmenis Beļģijā ir samazināts līdz 2. pakāpei, kas nozīmē, ka militārpersonu skaits ielās ir neliels, izņemot vietas, kuras tiek uzskatītas par nozīmīgām.

Beļģijas iestādes valstī var īstenot drošības operācijas bez iepriekšēja brīdinājuma, tādēļ aicinām ceļotājus būt vērīgiem, jo īpaši, apmeklējot masu pulcēšanās vietas, un ievērot Beļģijas iestāžu pārstāvju norādījumus. Beļģijas policija lūdz sabiedrību sociālajos tīklos publiski nekomentēt tās darbības.  

Aicinām valstspiederīgos reģistrēties Beļģijas apziņošanas sistēmā https://www.be-alert.be/en. Ar BE-Alert palīdzību Beļģijas iestādes krīžu situācijās operatīvi izsūta informāciju visām personām par to, kā rīkoties, ja tās atrodas konkrētā krīzes skartā reģionā vai rajonā. Sistēmā var reģistrēties arī norādot Latvijas mobilā tālruņa numuru.

Sabiedriskā transporta, tostarp lidostu, dzelzceļa un metro sistēmās var notikt pastiprināta drošības kontrole, tāpēc aicinām ceļotājus būt saprotošiem, savlaicīgi ierasties lidostās un ievērot kontrolējošo struktūru pasažieru un bagāžas pārbaudes prasības.

Vietējie likumi un paražas

2017. gada 1. februārī Antverpenē tika ieviesta zemu emisiju zona, paredzot automašīnu reģistrāciju un nosakot tarifa maksu. Kopš 2018. gada 1. janvāra zemu emisiju zona ieviesta arī Briseles reģionā. Plašāka informācija pieejama: https://lez.brussels/mytax/en/.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Beļģijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku, vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Beļģijas vēstniecību Zviedrijā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Beļģijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Plašāka informācija par ieceļošanas nosacījumiem Beļģijā: https://diplomatie.belgium.be/en/covid-19

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Beļģijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.