❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Singapūras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai

Ieceļošanas prasības pilnībā vakcinētām personām:

  • Vakcinācijas sertifikāts. ES digitālie Covid-19 sertifikāti ir atzīti ieceļošanai Singapūrā, tomēr šaubu gadījumā lūdzam sertifikāta pārbaudi veikt Vakcīnas pārbaudes vietnē. Ar saņemto apstiprinājuma vēstuli iespējama raitāka reģistrācija lidojumam un migrācijas dienesta pārbaudes. Ja sertifikāta verifikācija netiek veikta iepriekš, tajā ir jābūt attēlotai šādai informācijai – personas vārdam, dzimšanas datiem, vakcīnas nosaukumam un vakcinācijas datumam. Ja informācija nav norādīta angļu valodā, sertifikātam jābūt tulkotam un notariāli apliecinātam.
  • Personām, kuras ieceļo no Dzeltenā drudža riska valstīm jābūt vakcinētām pret dzelteno drudzi.
  • 72 stundu laikā pirms ieceļošanas jāreģistrējas elektroniski aizpildot SG Arrival Card. Pabeidzot anketu tiks saņemts elektronisks apstiprinājums, ko uzrādot pēc pieprasījuma, iespējama ātrāka pārbaudes procedūra pie ieceļošanas
  • Visiem ieceļotājiem jāinstalē savos tālruņos Trace Together aplikācija.

Bērni, jaunāki par 13 gadiem, atbrīvoti no Covid-19 vakcinācijas vai testa prasības.

Detalizēts ieceļošanas prasību pārskats vakcinētām, nevakcinētām vai pārslimojušām personām atrodams šeit.

Tranzīts caur Singapūras lidostu ir atļauts, tomēr pirms plānotā ceļojuma lūdzam iepazīties ar tranzīta nosacījumiem Drošas ceļošanas mājas lapā vai Singapūras Changi lidostas mājas lapā.

Noderīga informācija par ierobežojumiem valstī atrodama Singapūras Veselības ministrijas mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.
 

Drošības situācija

Noziedzība Singapūrā parasti ir nevardarbīga – tiek zagtas rokassomas, apzagtas automašīnas, aplaupīti ārvalstu tūristi pārsvarā nakts stundās. Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Publiskās vietās un uz ielām neiesakām nēsāt dārgas rotaslietas, lielas naudas summas vai vērtīgus priekšmetus, piemēram, viedtālruņus un fotoaparātus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Singapūrā var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem ir jāsaņem vīza. Elektroniskajai vīzai jāpiesakās Singapūras Imigrācijas dienesta mājas lapā. Ieceļošanas vīza negarantē atļauju ieceļot valsts teritorijā. Galīgo lēmumu pieņem Singapūras Imigrācijas un robežšķērsošanas kompetentā iestāde (Immigration and Checkpoints Authority). Pases derīguma termiņam ir jābūt vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas no Singapūras.

Lai saņemtu plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Singapūrā, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Singapūras vēstniecību Maskavā, Krievijas Federācijā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā:

Goda konsuls - Penija Go (Penny Goh), Adrese: Allen & Gledhill LLP, One Marina Boulevard #28-00, Singapore, Tālrunis: +65 6890 7901, Fakss: + 65 6302 3088 E-pasts: penny.goh@allenandgledhill.com , 

kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.