Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Singapūras Republikā. Apmeklējot Singapūru, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā Karaliste, ASV, Austrālija, Kanāda (angļu valodā), Francija (franču valodā), Vācija (vācu valodā).

Latvijas pilsoņi Singapūrā var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem ir jāsaņem vīza. Elektroniskajai vīzai jāpiesakās Singapūras Imigrācijas dienesta mājas lapā. Ieceļošanas vīza negarantē atļauju ieceļot valsts teritorijā. Galīgo lēmumu pieņem Singapūras Imigrācijas un robežšķērsošanas kompetentā iestāde (Immigration and Checkpoints Authority). 

Visiem ieceļotājiem, ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas, jāreģistrējas elektroniski aizpildot SG Arrival Card. Elektroniskais apstiprinājums jāuzrāda pēc pieprasījuma.

Lai saņemtu plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Singapūrā, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Singapūras vēstniecību Maskavā, Krievijas Federācijā. 

Detalizēts ieceļošanas prasību pārskats atrodams arī šeit.

Tranzīts caur Singapūras lidostu ir atļauts, tomēr pirms plānotā ceļojuma lūdzam iepazīties ar tranzīta nosacījumiem Singapūras Imigrācijas dienesta mājas lapā vai Singapūras Changi lidostas mājas lapā.

Personām, kuras ieceļo no Dzeltenā drudža riska valstīm jābūt vakcinētām pret dzelteno drudzi.

Pasei ieceļošanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus. Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.