❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Singapūras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai

Ieceļošanas prasības pilnībā vakcinētām personām:

  • Pirms ieceļošanas jāveic sava vakcinācijas sertifikāta verifikācija. Saņemto apstiprinājumu pēc pieprasījuma jāuzrāda lidostas apkalpei vai migrācijas dienesta pārstāvjiem pēc pieprasījuma. ES digitālie sertifikāti ir atzīti ieceļošanai Singapūrā un ir verificējami. Pārbaudi lūdzam veikt šeit.;
  • 72 stundu laikā pirms ieceļošanas jāreģistrējas elektroniski aizpildot SG Arrival Card. Pabeidzot anketu tiks saņemts elektronisks apstiprinājums, ko uzrādot pēc pieprasījuma, iespējama ātrāka pārbaudes procedūra pie ieceļošanas;
  • Visiem aviopasažieriem, sākot no 2 gadu vecuma, jāveic Covid-19 PCR vai antigēna tests, veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā. Testa rezultātam jābūt angļu valodā vai ar tulkojumu, kas notariāli apliecināts.

Personas, kas pēdējo 90 dienu laikā pārslimojušas Covid-19, no šīs prasības atbrīvotas.

  • Visiem ieceļotājiem jāinstalē savos tālruņos Trace Together aplikācija.

Lai pārliecinātos par tiesībām ieceļot Singapūrā, izveidots tiešsaistes rīks Drošas ceļošanas mājas lapā.

Detalizēts ieceļošanas prasību pārskats vakcinētām, nevakcinētām vai pārslimojušām personām atrodams šeit.

Tranzīts caur Singapūras lidostu ir atļauts, tomēr pirms plānotā ceļojuma lūdzam iepazīties ar tranzīta nosacījumiem Drošas ceļošanas mājas lapā vai Singapūras Changi lidostas mājas lapā.

Noderīga informācija par ierobežojumiem valstī atrodama Singapūras Veselības ministrijas mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.
 

Drošības situācija

Noziedzība Singapūrā parasti ir nevardarbīga – tiek zagtas rokassomas, apzagtas automašīnas, aplaupīti ārvalstu tūristi pārsvarā nakts stundās. Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Publiskās vietās un uz ielām neiesakām nēsāt dārgas rotaslietas, lielas naudas summas vai vērtīgus priekšmetus, piemēram, viedtālruņus un fotoaparātus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Singapūrā var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem ir jāsaņem vīza. Elektroniskajai vīzai jāpiesakās Singapūras Imigrācijas dienesta mājas lapā. Ieceļošanas vīza negarantē atļauju ieceļot valsts teritorijā. Galīgo lēmumu pieņem Singapūras Imigrācijas un robežšķērsošanas kompetentā iestāde (Immigration and Checkpoints Authority). Pases derīguma termiņam ir jābūt vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas no Singapūras.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā Singapūrā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā: Adrese: Allen & Gledhill LLP, One Marina Boulevard #28-00, Singapore, Tālrunis: +65 6890 7901, Fakss: + 65 6302 3088 E-pasts: penny.goh@allenandgledhill.com. Goda konsuls - Penija Go (Penny Goh), kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.