Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Drošības situācija

Noziedzība Singapūrā parasti ir nevardarbīga – tiek zagtas rokassomas, apzagtas automašīnas, aplaupīti ārvalstu tūristi pārsvarā nakts stundās. Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Publiskās vietās un uz ielām neiesakām nēsāt dārgas rotaslietas, lielas naudas summas vai vērtīgus priekšmetus, piemēram, viedtālruņus un fotoaparātus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Singapūrā var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem ir jāsaņem vīza. Elektroniskajai vīzai jāpiesakās Singapūras Imigrācijas dienesta mājas lapā. Ieceļošanas vīza negarantē atļauju ieceļot valsts teritorijā. Galīgo lēmumu pieņem Singapūras Imigrācijas un robežšķērsošanas kompetentā iestāde (Immigration and Checkpoints Authority). 

Pasei ieceļošanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus.

Visiem ieceļotājiem, ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas, jāreģistrējas elektroniski aizpildot SG Arrival Card. Elektroniskais apstiprinājums jāuzrāda pēc pieprasījuma.

Lai saņemtu plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Singapūrā, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Singapūras vēstniecību Maskavā, Krievijas Federācijā. 

Detalizēts ieceļošanas prasību pārskats atrodams arī šeit.

Tranzīts caur Singapūras lidostu ir atļauts, tomēr pirms plānotā ceļojuma lūdzam iepazīties ar tranzīta nosacījumiem Singapūras Imigrācijas dienesta mājas lapā vai Singapūras Changi lidostas mājas lapā.

Personām, kuras ieceļo no Dzeltenā drudža riska valstīm jābūt vakcinētām pret dzelteno drudzi.

Veselība

Noderīga informācija par ierobežojumiem valstī atrodama Singapūras Veselības ministrijas mājas lapā.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā , kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā .

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrāVienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.