Latvijas un Libānas sadarbība attīstās pakāpeniski. Politiskais dialogs, sadarbība ar Latvijas goda ģenerālkonsulātu Libānā un Libānas goda konsulātu Latvijā, cilvēku kontaktu veidošanās un tirdzniecības saišu stiprināšana sniedz iespējas attīstīt un pilnveidot Latvijas un Libānas attiecības.

Par Eiropas Savienības sankciju piemērošanu pret Libānu

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

1991. gada 30. decembrī Libānas Republika atzina Latvijas Republikas neatkarību, un 1998. gada 16. janvārī tika nodibinātas diplomātiskās attiecības.

2000. gadā Libāna nozīmēja pirmo vēstnieku Latvijā ar rezidenci Varšavā, Polijā, – Ahmadu Ibrāhīmu (Ahmad Ibrahim), kurš pildīja amata pienākumus līdz 2003. gadam.  No 2004. līdz 2007. gadam Libānas vēstnieks Latvijā bija Masūds Malūfs (Massoud Maalouf), bet no 2007. – 2009. gadam vēstnieks bija Hikmats Auads (Hikmat Aouad). No 2014. līdz 2017. gadam Libānas vēstniecību Varšavā vadīja pagaidu pilnvarotais lietvedis Šarbels Makrūns (Charbel Macaron).

Kopš 2020. gada 10. marta Libānas  vēstniece Latvijā ar rezidenci Varšavā, Polijā, ir Reina Šarbela (Reina Charbel).

Kopš 2019. gada 18. jūnija Libānas goda konsuls Latvijā ir Hosams Abu Meri.

Kopš 2000. gada 7. marta Latvijas intereses Libānā pārstāv Latvijas goda konsuls Žerārs Renno (Gerard A. Renno). 2006. gada 3. oktobrī Ž. Renno tika iecelts Latvijas goda ģenerālkonsula amatā. 2016. gada 11. februārī goda ģenerālkonsulam par ieguldījumu Latvijas un Libānas sadarbības veicināšanā tika piešķirta Latvijas pilsonība.

Ieceļošanas vīzas Latvijā izsniedz Ungārijas vēstniecība Beirutā, Libānā.

  NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

  2016. gada 13. – 16. jūlijs

  Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Libānas parlamentu vadītāja Hosama Abu Meri vizīte Libānā

  2015. gada 24. - 26. jūnijs

  Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča oficiālā vizīte Libānā 

  2012. gada 4. - 5. septembris

  Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andra Teikmaņa dalība Latvijas un Libānas ārlietu ministriju politiskajās konsultācijās Beirutā

  SADARBĪBA EKONOMIKĀ

  Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

  INFORMĀCIJAS AVOTI

  Noderīgas saites

  Libānas vēstniecība Polijā: http://en.lebanon.pl

  Latvijas goda ģenerālkonsulāts Libānā: http://www.latvia.gov.lb

  Libānas goda konsulāts Latvijā: http://www.lebanon.lv