Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Gambijas Republikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Ieceļojot Gambijā visām personām ir jāuzrāda apliecinājums par pabeigtu Covid-19 vakcinācijas kursu vai negatīvs Covid-19 testēšanas rezultāta apliecinājums, kurš ir veikts vismaz 72 stundas pirms ieceļošanas valstī.
  • Pēc ieceļošanas personas var tikt lūgtas veikt ātro antigēna testu. Ja tests ir pozitīvs, jāievēro karantīna un jāveic atkārtota testēšanās, izmaksas sedzot pašam.
  • Ieceļošanas prasības Gambijā visiem ceļotājiem ir vienādas neatkarīgi no tā, vai pēdējā gada laikā jums ir bijis pozitīvs COVID-19 tests.
  • Bērni, kas ir jaunāki par 17 gadiem, ir atbrīvoti no vakcinācijas apliecinājuma un/vai negatīva PCR sertifikāta iesniegšanas, taču viņiem var tikt veikts ātrais antigēnu tests. Zīdaiņi vecumā līdz 2 gadiem ir atbrīvoti no visām prasībām.
  • Tranzīts caur Gambiju nav iespējams.

Drošības situācija

Ņemot vērā drošības situāciju reģionā, iesakām ceļotājiem ievērot piesardzību, uzturoties sabiedriskās vietās Gambijas Republikā, izvairīties no vietām, kur vienlaikus pulcējas liels cilvēku skaits, tostarp no protesta demonstrācijām.

Kā redzams Malī, Kotdivuārā un Burkinafaso, teroristu grupējumi turpina uzbrukumus pludmales kūrortiem, viesnīcām, kafejnīcām un restorāniem, ko apmeklē ārzemnieki. Esiet īpaši modri šajās vietās.

Lai gan terorisma draudi valstī ir mazinājušies, teroraktu iespējamība joprojām pastāv. Ja ceļojuma laikā plānojat pārvietoties ar automašīnu, to var apstādināt un pārmeklēt. Gambijā par dažādiem noziegumiem, tai skaitā narkotisko vielu transportēšanu, tiek piemērots bargs sods, tostarp arī nāvessods.

Vietējie likumi un paražas

Gambija ir islāma valsts un tās paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms šīs valsts apmeklējuma rūpīgi ar tām iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Gambijā ir nepieciešama vīza. Informāciju par vīzas noformēšanas iespējām var noskaidrot Gambijas vēstniecībā Beļģijā.

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Gambijā ir augsts risks inficēties ar malāriju, bet medicīniskās palīdzības saņemšana ir ierobežota un izmaksā dārgi.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv

Tā kā Gambijā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.