❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Gambijas Republikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Ieceļojot Gambijā ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testēšanas rezultāta apliecinājums, kurš ir veikts vismaz 72 stundas pirms ieceļošanas valstī. Savukārt ja nespēsiet uzrādīt apliecinājumu, Jūs tiksiet ievietots 14 dienu karantīnā un visas ar to saistītās izmaksas būs jāsedz pašiem. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Ņemot vērā drošības situāciju reģionā, iesakām ceļotājiem ievērot piesardzību, uzturoties sabiedriskās vietās Gambijas Republikā, izvairīties no vietām, kur vienlaikus pulcējas liels cilvēku skaits, tostarp no protesta demonstrācijām.

Lai gan terorisma draudi valstī ir mazinājušies, teroraktu iespējamība joprojām pastāv.  Ja ceļojuma laikā plānojat pārvietoties ar automašīnu, to var apstādināt un pārmeklēt. Gambijā par dažādiem noziegumiem, tai skaitā narkotisko vielu transportēšanu, tiek piemērots bargs sods, tostarp arī nāvessods.

Vietējie likumi un paražas

Gambija ir islāma valsts un tās paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms šīs valsts apmeklējuma rūpīgi ar tām iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Gambijā ir nepieciešama vīza. Par ieceļošanas un uzturēšanās noteikumiem valstī sazināties ar kādu no tuvākajām Gambijas pārstāvniecībām.

Veselība

Gambijā ir augsts risks inficēties ar malāriju, bet medicīniskās palīdzības saņemšana ir ierobežota un izmaksā dārgi. Iesakām pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo informāciju par slimībām un to izplatības teritorijām, kas atrodama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā Gambijā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.