Informācija par darba iespējām Latvijā pieejama Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) CV un Vakanču portālā, kas ir viena no Latvijā plašākajām darba meklētāju pieteikumu un darba devēju, tostarp valsts pārvaldes, piedāvāto brīvo darba vietu datubāzēm. Portāls piedāvā darba meklētājiem atrast sev piemērotu darbu un izveidot savu CV.

NVA pārziņā ir arī Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkls (EURES), kas nodrošina atbalstu, konsultācijas un informāciju darba meklētājiem un darba devējiem darba mobilitātes jautājumos Latvijā un citās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs par darba un dzīves apstākļiem (sociālo sistēmu, nodokļu sistēmu, dokumentu kārtošanas procedūrām u.c. likumdošanas jautājumiem, kultūru u.c.). EURES sniedz konsultācijas arī angļu valodā un jebkuram ES/EEZ iedzīvotājam.

Latvijā EURES konsultantu individuālās konsultācijas klātienē pieejamas NVA Rīgas reģionālajā, Rēzeknes, Liepājas, Daugavpils un Cēsu filiālēs. Vienlaikus ar konsultantiem iespējams sazināties neklātienē, rakstot uz e-pastu eures@nva.gov.lv, vai ik piektdienu (izņemot svētku dienas) Eiropas darba mobilitātes portālā no plkst. 13.00 līdz 15.00 (pēc Latvijas laika) ir iespējams tiešsaistē uzdot sev interesējošus jautājumus. EURES čats pieejams https://ec.europa.eu/eures/public/chat-with-eures-advisers.

Papildus informācijai: