Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija.

Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Latvijai nav diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Saūda Arābijas Karalistē. Apmeklējot Saūda Arābiju, aicinām ievērot citu Eiropas Savienības dalībvalstu un sabiedroto ieteikumus un ceļojumu brīdinājumus: Apvienotā Karaliste, ASV, Austrālija, Kanāda (angļu valodā), Francija (franču valodā), Vācija (vācu valodā).

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Saūda Arābijā ir vajadzīga vīza.  Vīzai uz Saūda Arābiju ir jāpiesakās pirms plānotā lidojuma. Vēršam uzmanību, ka ieceļošanas vīzas var saņemt tikai biometrisko pasu turētāji. Detalizēta informācija par vīzas saņemšanas kārtību pieejama, sazinoties ar Saūda Arābijas Karalistes vēstniecību Somijā. No 2019. gada 27. septembra Latvijas pilsoņi ieceļošanai Saūda Arābijā tūrisma nolūkā var saņemt e-vīzu, pirms ceļojuma aizpildot e-vīzas pieteikumu portālā https://visa.visitsaudi.com/. 

Ieceļošanas nosacījumi var atšķirties atkarībā no izceļošanas valsts, līdz ar to vienmēr aicinām pārliecināties par ieceļošanas nosacījumiem Saudia Airlines mājaslapā. 

Pasei ieceļošanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus. Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

Ārkārtējā situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +37126337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv  un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas