Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Jamaikas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Katram ceļotājam ir jāautorizējas elektroniskajā ceļotāju atļauju sistēmā https://enterjamaica.com/:
  • Ieceļojot Jamaikā visām personām, sākot no 12 gadu vecuma, jāuzrāda negatīvs molekulārais Covid tests (PCR, NAA, RNA) vai antigēnu tests, kurš veikts 72 stundas pirms ceļojuma;
  • Visi ceļotāji var tikt lūgti veikt Covid testu pie ieceļošanas;
  • Visiem ieceļotājiem lidostā tiks veiktas veselības pārbaudes.

Vairāk informācijas par ieceļošanas prasībām Jamaikā atrodama šeit: https://www.visitjamaica.com/jamaica-cares/

Drošības situācija

Jamaikā, īpaši galvaspilsētā Kingstonā, ir augsts noziedzības līmenis. Sentdžeimsas apgabalā, ieskaitot Montegobeju, aicinām būt piesardzīgiem, ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus un izvairīties no tādu vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits.  Vairākās Sentdžeimsas daļās notiek militārās operācijas, var tikt bloķēta satiksme. 

Aicinām izvērtēt nepieciešamību ceļot ārpus kūrortpilsētām, it īpaši vienatnē vai diennakts tumšajā laikā. Dodoties uz/no lidostām, kā arī pārvietojoties valstī, aicinām izmantot tikai sertificētu gidu pakalpojumus un viesnīcu organizētu transportu.  Saistībā ar lielo zādzību skaitu no automašīnām, ceļojot ar automašīnu, tai apstājoties, aicinām durvis turēt slēgtas.

Viesuļvētru sezona Jamaikā noris no jūnija līdz novembrim, šajā laikā īpaša uzmanība jāpievērš laika prognozēm un vietējo iestāžu norādījumiem.

Vietējie likumi un paražas

Jamaikā par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi un apstākļi ieslodzījuma vietās Jamaikā ir skarbi. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot Jamaikā uz laiku līdz 30 dienām bez vīzas, ja tiek uzrādīts apliecinošs sertifikāts par vakcināciju pret masalām, masaliņām un poliomielītu.  Ja sertifikātu uzrādīt nevar, ir jānoformē vīza robežšķērsošanas vietās. Par vīzas saņemšanu tiek iekasēta samaksa 100 USD apmērā. Latvijas nepilsoņiem par ieceļošanas nosacījumiem Jamaikā aicinām interesēties Jamaikas vēstniecībā Berlīnē.

Veselība

Jamaikā pastāv iespējamība inficēties arī ar Zikas vīrusu. Aicinām ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnēs.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda ģenerālkonsulu Kingstonā Mr Robert C.Scott, J.P elektroniski latvianconsulatejamaica@yahoo.com vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Pirms došanās ceļā lūdzam savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā. Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.