Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Lībijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai, tostarp ieviešot ceļošanas ierobežojumus un daļēji slēdzot sauszemes, gaisa un jūras robežšķērsošanas punktus. Ieceļojot valstī, visām personām sākot no 12 gadu vecuma, nepieciešams uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu. 

Visā Lībijas teritorijā turpinās bruņotas sadursmes, kā dēļ ir slēgtas lidostas, ceļi un daži robežkontroles punkti. Visas lidostas valstī ir uzskatāmas par apdraudētām, turklāt ir bijuši lidmašīnu nolaupīšanas incidenti. Tripoles starptautiskā lidosta ir slēgta kopš 2014. gada 13. jūlija. Arī otra Tripoles starptautiskā Mitigas lidosta bruņotu uzbrukumu dēļ tiek periodiski slēgta. Lai nodrošinātu izceļošanu no Lībijas, reizēm ir pieejams ierobežots komerclidojumu skaits, par kuriem tiek informēti aviokompāniju pārstāvji.

Drošības situācija

Ņemot vērā, ka visā Lībijas teritorijā turpinās bruņotas sadursmes, Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz šo valsti, kā arī aicina ceļotājus, kuri atrodas Lībijā, nekavējoties izceļot no tās.

Politiskā un drošības situācija valstī aizvien ir vērtējama kā nestabila un neparedzama.

Augsto terorisma, bruņotu laupīšanu un zādzību draudu dēļ, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī izvairīties no uzturēšanās militāro objektu tuvumā.

Ieceļošanas nosacījumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Lībijā ir nepieciešama vīza. Informāciju par vīzu saņemšanas iespējām var iegūt, sazinoties ar Lībijas vēstniecību Zviedrijā: tālr.: +46 814 34 35, e-pasts: libyan.embassy.se@gmail.com).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Vienlaikus aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības un Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecības, kas atrodas Lībijā, ir pārtraukušas konsulāro pakalpojumu sniegšanu vai arī sniedz konsulāro palīdzību ierobežotā apjomā, pašreizējos apstākļos konsulārās palīdzības sniegšana ceļotājiem šajā reģionā ir apgrūtināta.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.